Zlatý

Když dostáváte balík na dobírku, máte připravenou přesnou částku? Nebo by měl mít na vrácení dodavatel či přepravce?

Jasně, že neplatím 5000 Kč bankovkou na dobírku 250 Kč. Ale někdy nestihnu rozměnit a přepravce má peněženku prázdnou. Úplně.
Jak to děláte vy?
Doplňuji:
Jak dlouho máte tu částku připravenou? Teď jsem čekala na balíček více než 2 týdny. Mezitím jsem už tu pčástku směnila a zase neměla. Pak se ráno ozve telefon, že mi to vezou a já neměla.
A balíky mi vozí různé společnosti (PPL, DPD, atd.) ne jen Česká pošta. Od té si také nechávám balíky raději na pobočce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud to veze přímo do bytu, mám přibližně peníze nachystané předem.
Na poště to nijak neřeším.
Doplňuji:
Ad tvoje doplnění:
S tím musíš počítat a peníze mít alespoň přibližně, navíc volají přece předem! :-D
Pokud tvrdí doručovatel, že nemá zpět ani kačku, kecá.

Další odpovědi:

Zlatý

Když jsem platila dobírku, tak jsem se snažila mít alespoň přibližnou částku. Třeba, když platím 268Kč, tak mám připravené tři stovky apod. Ale poslední dobou platím všechno předem platebním příkazem a musím zaťukat, zatím to bylo vždycky všechno v pořádku a to jsem platila i poměrně vysoké částky.

Zlatý

mám připravenou přibližnou částku, když jsem platila 898,-Kč za vařič, tak jsem měla taky 1000,-Kč
jako Lucilej..

Stříbrný

Při přebírání balíku jsem se dříve snažil tak jako většina mít přibližnou zaokrouhlenou částku nepatrně nad žádaný obnos. Nyní mám na poště zřízen tzv. "odnos" a tak si vše vybírám (dopisy, složenky, výpisy, balíky) na poště a tam mají peníze na vrácení vždy.

Zlatý

jak, kdy někdy přesně a někdy si nechám "rozměnit".

Na poště mi zatím vždy vrátili, pokud se nejednalo o nějakou obrovskou sumu.. Neměl by s tím být žádný problém.

Diskuze k otázce

Zlatý

terry

Volal mi, že přijede asi za hodinu. A já nemůžu vždy hned letět do krámu rozměnit. Čekala jsem s připravenými penězi 14 dní. A ukazoval mi úplně prázdnou peněženku, že prý jsem první.

Včera jsem to neměla přesně, chyběly mi 3 Kč, tak pošťák říkal, že to je jeho věc a odpustil mi je. Měla jsem 300 na dobírku 260 Kč. V kovových jsem našla jen 57 Kč. Přijel v 17 hod.

Zlatý

terry

HelgaN - je samozřejmé, že na poště na vrácení mají. Jedná se o dobírky, které vozí na adresu. Třeba domů.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 411
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.