Avatar uživatele
terry

Když dostáváte balík na dobírku, máte připravenou přesnou částku? Nebo by měl mít na vrácení dodavatel či přepravce?

Jasně, že neplatím 5000 Kč bankovkou na dobírku 250 Kč. Ale někdy nestihnu rozměnit a přepravce má peněženku prázdnou. Úplně.
Jak to děláte vy?
Doplňuji:
Jak dlouho máte tu částku připravenou? Teď jsem čekala na balíček více než 2 týdny. Mezitím jsem už tu pčástku směnila a zase neměla. Pak se ráno ozve telefon, že mi to vezou a já neměla.
A balíky mi vozí různé společnosti (PPL, DPD, atd.) ne jen Česká pošta. Od té si také nechávám balíky raději na pobočce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: terry

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 4276 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Pokud to veze přímo do bytu, mám přibližně peníze nachystané předem.
Na poště to nijak neřeším.
Doplňuji:
Ad tvoje doplnění:
S tím musíš počítat a peníze mít alespoň přibližně, navíc volají přece předem! 😁
Pokud tvrdí doručovatel, že nemá zpět ani kačku, kecá.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucijej

Když jsem platila dobírku, tak jsem se snažila mít alespoň přibližnou částku. Třeba, když platím 268Kč, tak mám připravené tři stovky apod. Ale poslední dobou platím všechno předem platebním příkazem a musím zaťukat, zatím to bylo vždycky všechno v pořádku a to jsem platila i poměrně vysoké částky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

mám připravenou přibližnou částku, když jsem platila 898,–Kč za vařič, tak jsem měla taky 1000,–Kč
jako Lucilej..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Při přebírání balíku jsem se dříve snažil tak jako většina mít přibližnou zaokrouhlenou částku nepatrně nad žádaný obnos. Nyní mám na poště zřízen tzv. „odnos“ a tak si vše vybírám (dopisy, složenky, výpisy, balíky) na poště a tam mají peníze na vrácení vždy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

jak, kdy někdy přesně a někdy si nechám „rozměnit“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HelgaN

Na poště mi zatím vždy vrátili, pokud se nejednalo o nějakou obrovskou sumu.. Neměl by s tím být žádný problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terry

Volal mi, že přijede asi za hodinu. A já nemůžu vždy hned letět do krámu rozměnit. Čekala jsem s připravenými penězi 14 dní. A ukazoval mi úplně prázdnou peněženku, že prý jsem první.

Včera jsem to neměla přesně, chyběly mi 3 Kč, tak pošťák říkal, že to je jeho věc a odpustil mi je. Měla jsem 300 na dobírku 260 Kč. V kovových jsem našla jen 57 Kč. Přijel v 17 hod.

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
terry

HelgaN – je samozřejmé, že na poště na vrácení mají. Jedná se o dobírky, které vozí na adresu. Třeba domů.

před 4276 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek