coco

Když dostane zaměstnavatel 2letou dotaci na zaměstnance,

jaké výhody a povinnosti z toho vyplývají pro obě strany?

Odpovědi
Michal Kole

Já mám pocit, že toto bylo zrušeno:

http://portal­.mpsv.cz/sz/za­mest/dotace/apz

Jambalaya

Výhoda je v tom, že stát vám uhradí náklady na zmíněného zaměstnance včetně odvodů ZP a SP. Tuto dotaci musíte zdanit a oproti tomu mzda jde do nákladů či výdajů. Tedy pro vás z hlediska peněz nula od nuly pojde, avšak máte zadarmo zaměstnance.
Dotace má samozřejmě strop a je téměř jisté, že FÚ přijde zkontrolovat, zda jste ji řádně zdanili. Rovněž pak zaměstnance nemůžete po nějakou dobu vyhodit, ale to záleží na podmínkách a dohodě z PÚ