Avatar uživatele
Zlatonka

Když doma vyrábím z překližky hračky pro děti, můžu je v městě prodávat i bez ŽL??

Samozřejmě si na úřadě vyřídím povolení pro prodej.. A nebo musím ten ŽL list mít i když je to prodej cca za 10 – 20 tisíc.. (Jako myslím za všechny hračky co mám nadělaný, aby jste si někdo nemyslel jako že jsou nějaký předražený ;o)) Díky
Doplňuji:
Já jsem si myslela, že to je 20000 Kč za rok, a pak bych si musela udělat živnosťák..!! Ono se to nějak změnilo..??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, suaeda, Deli před 4542 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Zlatonko, zjišťovala jsem si to letos na jaře na Živnostenském úřadu. Je to 20 000 / rok.
Spíš si myslím, že v tomto případě půjde o to, že hračky musí být schválené – nevím teď kým – že jsou z materiálu nezávadném pro děti, označené od jakého věku jsou a zda nehrozí vdechnutí malých částí, či zranění při zničení hračky při hraní s ní… Nevím, co všechno dětské hračky obnáší. Já řeším potravinářské výrobky – taky hodně papírování 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Danča84

Pokud čistý zisk (cena po odečtení nákladů na výrobu) přesáhne 5000 za rok, budeš potřebovat živnosťák. Teda tak to aspoň bylo před pár lety.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

toto si pročti
http://webtrh­.cz/122747-nutnost-obstarat-ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek