Když dítě nedosahuje výšky 150cm,ale zároveň váží více než 36kg a sedáky jsou vyráběné jen do 36kg???? Co s tím?

rada

Nejlepší odpověď
rybíz

4. Zákon v případě autosedaček uvádí kategorie vozidel M1, M2, M3, N1, N2 a N3. O jaká vozidla se jedná?

Jedná se o rozdělení motorových vozidel na vozidla pro přepravu osob (M) a pro přepravu nákladů (N), které se dále dělí podle velikosti.
Vozidla kategorie M1 jsou vozidla, která mají nejvýše 8 míst k přepravě osob, kromě místa řidiče, nebo víceúčelová vozidla.Povinnost přepravovat dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N3, které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem platí na všech typech pozemních komunikací bez rozdílu toho, zda se jedná o jízdu v obci nebo mimo obec.
Myslím, že je to jasné – má více než 36 kg, tak nemusí být v autosedačce.