Zvědavý

Když děti v dětských domovech dosáhnou plnoletosti musí odejít?

ano x ne ? Mohou být posláni do jiného domova ??

Nejlepší odpověď
marci1

Maximálně může v dětském domově zůstat do šestadvaceti let. Od osmnácti let – pokud nemá prodlouženou ústavní výchovu do devatenácti – se zařízením, ve kterém byl umístěn, sepisuje takzvanou dohodu o prodloužení pobytu. Dohoda může trvat po dobu, dokud se „soustavně připravuje na budoucí povolání". 🙂

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/spotre­bitel/276782-neni-to-tak-ze-jim-v-osmnacti-sbalime-kufr-a-rekneme-jdi

Další odpovědi
zzzzz

souhlas s marci1, jen doplním, že ani po ukončení studia je nikdo na cestu nevyhodí, je jim zajištěno bydlení dostanou speciální dávku 25tisíc korun, bohužel v hotovosti a to je často důvod, proč si je rodiče na pár dní vemou domů:-((