Karelcz

Když daruji krev v nemocnici, zjistí mi zdarma mojí krevní skupinu?

Normálně se za zjištění krevní skupiny u p. lékaře platí. Při darování krve, je to snad zdarma když tam někdo stejně musí zjistit krevní skupinu aby to poté zařadil jak má.

Nejlepší odpověď
tony2412

samozřejmě a budeš to mít vyznačeno v legitimaci dárce včetně RH faktoru (negativní nebo pozitivní)

Další odpovědi
Elk

Samozřejmě, jak jinak by ji potom mohli použít. Navíc to vyznačí na kartě dárce.

arygnoc

áno.

;-Q

da ny

Poplatek za zjištění krevní skupiny na transfuzním odd. nemocnice je kolem 200 Kč. Výsledek může být do 20 – 30 minut.