Kulpix

Když dám své kočce jídlo, poté se mi otírá kolem ruky a melodicky mňouká. Vyjadřuje mi tím vděčnost?

Ad--- GM-díky. Jmenuje se ŤAPKA…:-))

Nejlepší odpověď
dubraro

Kočka pravděpodobně neumí vyjadřovat vděčnost v lidském smyslu. Dává ale najevo svou spokojenost a „značkuje“ si vás sdílením pachu jako své důvěryhodné okolí.

Další odpovědi
Drap

Ano, vyjadřuje tím náklonnost a spokojenost.

GM

Máš krásnou kočku…

anonym

Myslím si, že i víc než to a jsi jí vším. Má ráda nějakou oporu a otírání se o různé předměty. Moje dvě kočky taky často vydávají zvuky,a le spíše vrní jako nějaký dětský traktůrek. :)) Jak je někdo blízko nich a toto zesílí když je hladím. Souhlas s GM, že je to krásná kočka.