opa

Když dám počítač do „Režimu spánku“?

Proč,když dám počítač do „Režimu spánku“ a pak se op nějaké době vracím na počítač,tak to děsně dlouho trvá něž začne znovu pracovat.Třeba na seznam.cz.Čím to může být?Děkuji.

Nejlepší odpověď
Bloncka

pokud počítač dáváš do režimu spánku pořád tak to bude vždycky dýl trvat.Mě se to stává taky proto je někdy lepší ten počítač vypnout úplně. Když ho vypnu pak je zase potom vše v pořádku.

Další odpovědi
Ella

neříkejte, že vám to po probuzení netrvá než se dostatečně proberete? =) počítač to má asi stejně =)

Hlada

To je v pořádku. Režim spánku je vypnutí s uložením aktuálního stavu na HDD. Je jen o málo rychlejší, než úplné vypnutí. Rychlejší je úsporný režim, kdy se sníží spotřeba, ale všechny komponenty včetně RAM zůstávají pod napětím.

mosoj

Příčinu neznám, ale opak by měl být pravdou.
V režimu spánku zůstává vše tak jak to bylo při uvedení do klidu, pouze se ten stav uloží na hard a po zapnutí se jenom obnoví.

Naopak při úplném vypnutí se musí celý systém a všechno co běží na pozadí načíst znovu.

Tak kdo má pravdu.
Teď jsem to měřil :

Start win 7 ze stavu spánku 7 sec,
z úplného vypnutí 55 sec !!
Navíc win 7 nemá žádný jiný stav než spánek nebo vypnutí.

To co zde říkáte úplně popírá funkci stavu spánek atd. Halt v Microsoftu jsou úplně blbí.

Bylo by dobré si dát do pořádku konfiguraci softu v počítači.

Cullinda

Nevím proč, ale stává se to – moje máma má na stolním PC to samé, já na notebooku zase vůbec nedávám hybernaci – zasekne se to tak že musím vytáhnout baterii aby se vůbec zrestartoval..