Rokio

Když dám našemu státu 180.000 korun, tak už mu nebudu nic dlužit?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

ne

Dluh stále narůstá a poměrně se rozděluje. Takže pokud čistě teoreticky dáš ty státu 180 tisíc, tato částka se rozdělí mezi všechny a v tu chvíli všichni budem dlužit o 180,000/10.000­.000=0,018Kč, takže všichni budou dlužit ne 180.000, ale 179.999,992Kč a tato zase vzroste o úrok.

Další odpovědi
dubraro

jiná odpověď

Ani teď mu nic nedlužíš. Dluhy nasekal stát, ne ty.

zvonisek

ne

Šidlo

jiná odpověď

  1. vy akože dlžíte štátu, kvôli školstvu, zdravotníctvu a úradom, ktoré sa na vás boli vynaložené?
  2. alebo hovoríte o dlhu štátu ako takého, rozdeleného medzi všetkých čechov?

ak váš život (zdravie, škola, vydanie občianky.....) stál štáta jeho inštitúcie 180 tisíc, toto už vaši rodičia dávno zaplatili na daniach, či?

vy sám, ak ste si nepožičali bez vrátenia, nič nikomu nedlžíte.....­.morálne.....­..pravda, aj česko aj slovensko sa ako štát zadlžuje výdatne

ivzez

jiná odpověď

V případě státního dluhu nedluží občané státu, ale stát občanům.
Protože státní dluh, který neudělali občané, nakonec zaplatí oni.