ShadyPony

Když dám mobil na reklamaci, mám počítat se ztrátou dat?

Budu reklamovat mikrofon v mobilu, je možné, že po reklamaci se mi smažou některé soubory nebo kontakty? Jak bych měla na opravu mobil „připravit“?
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Telefon nijak připravovat nemusíš, ale data, která chceš zachovat, si zazálohuj…
Případně servisu důrazně sděl, že data chceš zachovat – ale 100% se na to spolehnout nedá…

Další odpovědi
Arne1

Určitě. Servisy neumějí hledat chybu jinak, než že mobil uvedou do továrního nastavení a zkusí zda se závada projeví nebo ne. Když se neprojeví, tak je „opraveno“.

Jiří Bohumil

Souhlas s Arne. Všechna důležitá data (fotky,videa,hud­bu,kontakty) zkopírovat do PC.Stažené aplikace bude nutné potom instalovat znova.Aplikace od výrobce zůstanou.

Dochy

Doporučuji data zálohovat. Kontakty u chytrých telefonů bývají svázány s účtem (ale záleží na nastavení), u „hloupých“ nezbývá než zálohovat kabelem na PC (lze-li, u levnějších ani to nejde)
Těžko poradit víc když ani netušíme o jaký telefon a jaká data se jedná. U Androidu jsou i aplikace pro zálohování.

Rakira

Pokud s mikrofonem tak by data mazat nemeli. Kdyby to bylo se softwarem mseli by je smazat:)