bolak

Když člověku v budoucnu transplantují oko, bude jím vidět úplně stejně jako tím druhým?

Nemyslím co do ostrosti, ale spíš vnímání barev a odstínů.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Možná ano, možná ne. Záleží na vlastnostech s dárcem, jestli se spolu schodují nebo ne – už o tom natočili i horor :o)

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/71277-oko/

Další odpovědi
johana 56

Velice zajímavé informace na toto téma jsou zde :

http://21stole­ti.cz/blog/201­3/02/06/bionic­ke-oko-funguje/

Drap

Zatím to nuikdo nevyzloušel. Budeš muset počkat

Vembl

Já si hlavně myslím, že transplantovat oko ani v budoucnu moc nepůjde kvůli zrakovému nervu, který se na sítnic rozpadne na miliardy vláken, která převádí obraz do mozku, kde se převrátí. Pokud se nějaká vlákna poškodí, tak člověk prostě nevidí. Takže si myslím, že si na transplantaci oka ještě řadu let počkáme. Možná se ale dočkáme nějakých přístrojů, které zrak dokážou alespoň částečně nahradit.

Zdroj: http://cs.medlic­ker.com

zjentek

když si nechám transplantovat oko, počítám, že jím budu vidět stejně jako těma dvěma, aby mi to nedávalo nějaký nový rozměr vidění, protože s tou mou vizáží pak by se stejně nikdo nedocenil můj rozměr vidění.)

Zbynas

Vzhledem k tomu, že mám 20 diopitrií, můžete mi někdo říct, kde se to transplantuje? Už tam sprintuju :)

bolak

johana 56: tyjo 1.800.000,– …myslim že seknu s prací a začnu vyrábět bionický oka .-)

johana 56

bolak : to by bylo super.Mohla bych při objednávce počítat se slevou těch 10 000?

bolak

aby ne, a když si je objednáš ještě dnes, dostaneš k tomu ruční mixér zdarma a navrch ještě kuchyňskou chňapku…s takovým superokem bys pak mohla dělat rozhodčího na tenisových turnajích a ušetřilo by se za jestříbí oko, hlavní slovo by měla lady robocop (tak by ti začali hráči říkat)

johana 56

tak jo,kdo by nebral,když je to zadara.Jako dík ještě jedna inspirace
http://ww/leo­nardo/technolo­gie/_zprava/prvni-bionicke-oko--1108324w.rozhlas.cz

johana 56

Blbne mo to,nový pokus
http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/technologi­e/_zprava/prvni-bionicke-oko--1108324

Lucijej

To by bylo vymakaný oko jako měl Moody od Harryho Pottera? Taky to bych se taky jedno prosila :o)

bolak

Jedinej Moody kterýho znám je Hank, bohužel, nemám tušení o kom mluvíš :)

Lucijej

safra…

johana 56

Odpověď nelze doplnit,ještě informace za ze stránky Váš Zrak.cz

Transplantace oka není ani dnes pomocí moderní oční medicíny možná. Je to tím, že lékaři doposud neumí spojit jemný zrakový nerv, který vede z oka do mozku a pomocí kterého se přenášejí informace o obrazu.

Bude ještě trvat mnoho let, než technika a možnosti nahrazení zraku transplantací oka bude možná.

bolak

Lucijej: na ten film se mrknu, zajímá mě jak vypadá Romantický Horor, takhle ujetou kombinaci žánrů jsem ještě neviděl :))

Lucijej

No vidíš a to jsou toho hnedka tři díly, ale na poslední dva se vyprdni.