Zvědavý

Když člověk zahájí silový trénink, měl by posilovat obden nebo každý den ??

Doplňuji:
Díky. Budu to tedy dělat obden.

Nejlepší odpověď
Andělé

Obden.
Svaly rostou porad, po kazdem podnetu. Velke svalove skupiny rostou zhruba dva dny po silovem treninku, male svalove skupiny asi den.
Pauzy se delaji proto, aby se mohla zregenerovat hlavne hormonalni a nervova soustava a ze svalu se vyplavily vsechny skodlive latky.

Cili odpoved: cvicit obden je lepsi. Da se cvitit samozrejme i 4–5× tydne, ale pokud se cvici druhy den v rade, museji se pouzivat vyrazne lehci vahy.
http://forum.po­silovani.net/in­dex.php?action=vthre­ad&forum=5&to­pic=2688

Doplňuji:
Vůbec není zač,rádo se stalo.:)
Stravu před a po posilování znáte?
Přeji pevné a silné svaly.:)

Další odpovědi
anonym

Cca 3× týdně – svaly musí i odpočívat – v tu chvíli totiž rostou (připravují se na zátěž).

abendsbrot23

Pokud bys to se cvičením přeháněl, tak by se ti ve svalech vytvořilo větší množství kyseliny mléčné, než je obvyklé a pak ty tě svaly více bolely. Proto raději obden, jak už tady bylo napsáno.
Doplňuji:
oprava: *by tě

Zdroj: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/kyselina-mlecna.htm