Monča.R.E.T.

Když člověk umře co cítí,co vidí,co s nim je?

Doplňuji:
Děkuju za odpovědí pro hanulka11:mě ten humor dávno přešel,nemám proč se radovat.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Nedávo jsem četla článek o umírání.

Přirozená smrt je velmi bolestivá – ocházejí jednotlivé orgány atd. To by ale nebyla příroda, kdyby si to nezaříídila: v momentě, kdy člověk začíná umírat, začne se syntetizovat velkí množství hormonů, které se všechny odešlou do mozku, a tak se člověk „sjede přírodním způsobem“ – jelikož účinky tohodle hormonového koktejlu přirovnávali k účinkům LSD. Takže člověk bolest nevnímá, za to si užívá různé halucinace – někdo vidí tunel se světlem na konci, někomu proběhne celý život před očima, někdo zase cítí vůni čerstvě upečeného chleba atd… ale když je práce dokonána, tak už nic necítí, nic nevidí.

Další odpovědi
anonym

Co se děje s tím člověkem nikdo neví.Vloni mi zemřel otec, matka vypravovala, byli spolu krmit králíky (otcova největší láska), ona šla do koupelny umýt si ruce a než se vrátila do kuchyně otec na židli byl mrtvý.V tomtéž roce zemřela i moje sestra.Se švagrem byli nakupovat v supermarketu, po příjezdu domů on šel přiložit do kotle a ona měla vyložit tašky s nákupem.On ji už našel s taškama mezi dveřma mrtvou.Ani jeden si na nic nestěžoval.Oba zemřeli na infarkt.
Před tím zemřel vedle rodičů soused.Soused pozval otce na lavičku na pivo,přinesl ho, otcovi otevřel, otvíral si svoje a svalil se.Infarkt.
Podobné to bylo i u nás ve vesnici.Soused byl u dcery slavit její narozeniny.Při družné zábavě si všimli, že je otec nějaký zamklý a divně sedí v křesle.Také byl mrtvý.Infarkt­.A také nikomu nic neříkal, že by mu bylo nějak špatně.
Tak při té smrti asi nejde nic dělat.

Damiana

To „ví“ jen on sám. Pokud se nejedná o klinickou smrt, ale o skutečný exitus letalis, tak už to nejspíš ani dál nerozkecá…

hanulka11

Smrtí končí život – nic necítí- nevidí -prostě je mrtev .
Doplňuji:
lepší bude si vše přečíst -
http://www.umi­ram.cz/co-bude-po-smrti/
ale ty se raduj ze života

www

Záleží na tom, čemu člověk věří.
Osobně jsem přesvědčen, že fyzická smrt je definitivním koncem bez citů, vnímání, zkrátka tečka.
Jsou různé teorie vedoucí k přípravě na smrt (reinkarnace, nebe ap.), zkrátka jakési smíření se se smrtí. Věřícím lidem se snad pak odchází líp, nebo je alespoň tolik neděsí strach z neodvratného.
Názor

tom004

Obávám se,že to zůstane tajemstvím i pro toho zesnulého. Ale i kdyby ne,tak už stejně nebude mít šanci to někomu sdělit.

quentos

Tipuju, že tady na to fundovaně nikdo neodpoví, protože nikdo z nás ještě neumřel.
Leda by někdo ze zdejšího osazenstva měl za sebou klinickou smrt.
Obecně lidi, kteří něco podobného prožili, popisují úžasnou lehkost a volnost; vizuální zážitky jsou u každého jiné.

huxa

tak jako v životě, i po smrti nic neni jisté

LaDy MuSiC

Tak tohle je zajímavá otázka. :) Musím uznat že mě to trošku dostalo, ale pokusím se ti odpovědět.:)
Nemůžu přesně říct, co člověk po smrti vidí, nebo cítí, asi tak jako všichni tady kolem. Bohužel mrtví lidi jsou mrtví a s námi již nejsou v kontaktu, aby nám mohli sdělit co s nimi je.
Jedna možnost je posmrtný život – asi každý někdy slyšel o posmrtném životě. Někde se uvádí že po smrti přijde nebe, peklo, někdo tvrdí, že se staneš „duchem“…
Nebo taky může nastat ten zasloužilí „věčný klid“. Avšak nevím, co to tak docela znamená. :)
A nebo nemusí přijít po životě vůbec nic…
Každopádně, pravdu se zřejmě nedozvíš, ale je jen na tobě, co si usmyslíš, nebo čemu budeš věřit.
Tvou otázku jsem moc nezodpověděla, a nevím, jaká tvrzení jsou správná. Ale v jednom tě můžu ujistit – jednou se ti na tvou otázku dostane odpověď. Avšak nezodpoví ti jí nikdo z nás lidí :) :).
Pro zatím si udělej obrázek o tom „po smrti“ sama, a uvidíš, čemu uvěříš 🙂.

sdesigner

Jak mi profesor na skole rikal…NIC..proste te sezerou brouci…
Je to drsny ale je to podle mne tak…ty svety do kterych se jakoze mame odstat a prevteleni jsou jen vymysly nasi slozite fantazie a taky, a hlavne, nevuli prijmout ze bude konec. Jedno ale zustava…jsou to spominky a cest kterou cloveku po smrti muzes nadale delat…takze pokud tahle ostazka byla polozena proto ze ti nekdo umrel tak spominej v nejlepsim a delej v zivote tak abys v tomhle svete vudrzela co nejdyl a aby si tenhle zivot nelitovala…protoze zijes JEN A JEN JEDNOU…

mosoj

Lucijej : podle nenjnovějších výzkumů by to tak mělo být. Příroda je k nám velmi ohleduplná a v okamžiku smrti utlumuje naše vnímání.
Nominuji.

Damiana

Teda lahny, ve čtyři odpoledne! To jsou historky…Brrr…mě úplně běhá mráz po zádech…

anonym

Vím, že to je strašné, ale víte jaké to je, když jsem u sestry ještě v 16 hodin byl a o půl sedmé už švagr volal, že je po smrti.

Damiana

Rozumím. Vím také jaké to je, když znenadání odejde jinak zdravý člověk. A ty s ním normálně komunikuješ, tešíte se, jak spolu někam vyrazíte a bum – ráno se dozvíš, že už není… Také mě zlá zpráva před pár lety zastihla… A proto mne tak zasáhly tvé „zážitky“… Výčet těch „příhod“ na jednoho člověka se mi zdá dost zdrcující.

Monča.R.E.T.

V tom nejsi sama:-)