lukas.zmizik

Když člověk něco sní, za jak dlouho už to nepůjde vyzvracet?

Nejlepší odpověď
marci1

„Průměrná doba, po kterou zůstává potrava v žaludku je závislá na skladbě potravy: Voda 10 – 20 minut, smíšená kolem 4 hodin, s převahou cukrů 2–3 hodiny, bohatá na tuky až 7 hodin.“

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/zaludek-25125

Další odpovědi
anonym

Stráví se to do 5 minut až 5 hodin… (kostka cukru a třeba buráky) Zvracet můžeš po celou dobu – jen toho v pozdější době už moc nebude…

Awe

Kompletní trávení trvá zhruba 36 hodin.Samozřejmě záleží na druhu stravy.Ale po 32 hodinách si můžeš být jistý že už máš stravu komplet pryč.

Sidnay

Pokud strava nevyjde druhym koncem ven, tak zvracet muzes porad. Jsem zdravotni sestra a miserere (coz je zvraceni stolice, tedy obsahu strev, treba pri strevni nepruchodnosti) jsem uz parkrat videla. Asi by se dalo polemizovat, jestli jde vyzvracet a obsah tlusteho streva, ale tenkeho urcite.