když človek ma rakovinu tak srdce je zdravý ne?

když je třeba rakovina krve takže to je jen krve srdce je vpořádku ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nemá rakovinový nádor na srdci tak ano.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/270019-cech-jako-jediny-na-svete-zije-bez-srdce-nahradili-mu-ho-cerpadly.html

Další odpovědi
Vseznalek88

Konkrétně v případě, který píšeš – rakovina krve, tedy Leukemie- je srdce v pořádku.

V případě nádorových onemocnění hrozí metastáze – rozšíření „nádorových buněk“ v organismu. Pak jsou napadeny další orgány a může tedy být napadeno i srdce i když primárně šlo třeba o rakovinu žaludku.