bolak

Když chirurg při operaci dostane křeč nebo mu cukne ruka, řízne skalpelem do srdce a pacient zemře, jak to s ním bude?

Mávne se nad tím rukou ve smyslu „to se občas stane“ a nebo se z toho budou vyvozovat nějaký důsledky?

Odpovědi
Hamon

Jak to bude s pacientem? Docela určitě rukou nemávne, bude docela obyčejně mrtvý.
Jestliže doktor prokáže, že šlo o nešťastnou náhodu, které nemohl zabránit, nebude za událost trestně odpovědný.

arygnoc

začne písať žiadosť o preradenie na patológiu.

bolak

Odrazí se to nějak na jeho kariéře?