Martina44

Když chci podat trestní oznámení o podvodu, musím jít na stanici nebo stačí zavolat 158?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Trestní oznámení je povinna přimout kterákoli služebna policie, jakož i jiný státní úřad, popř. soud či státní zastupitelství a to třeba i poštou. Ti ji předají místně příslušnému oddělení policie čr, které to prověří.

Další odpovědi
Quimby

Ano, musíš se dostavit osobně, protože to musíš také podepsat.

158 je tísňová linka, tam se vůbec kvůli administrativním věcem volat nemá.

klumprt

Zavolat na 158 nestačí. To číslo je určeno pro naléhavé případy, kdy je třeba, aby někam rychle přijela hlídka PČR. Písemné oznámení podat lze a to nejen na policii, ale i na kterékoli státní zastupitelství. Ovšem i při podání písemného oznámení lze na 99% předpokládat, že si oznamovatele stejně zavolají k osobnímu ústnímu vysvětlení, takže nakonec bude nejlepší tam jít rovnou. A vzít s sebou se všechny podklady k věci.

lexx

to víš že osobně a písemně, telefonem se objednává leda pizza…

Lamalam

Trestní oznámení se podává písemnou formou. Telefonem nelze.