šmudla99

Když chci od září přestupovat na jinou střední škou, musela bych dělat přijímačky.?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl(a) jste, z kterého ročníku chcete přestoupit. Zkuste si projít archív odpovědi heslo přestup na jinou střední školu Pokud z 1. do 1. ročníku, , pak by to mohlo být takto:

Problematiku upravuje zákon 561/2004 Sb. (školský zákon). Možné jsou vlastně tři varianty:

  • Již nyní přestoupit na jinou školu, o přestupu rozhoduje ředitel nové školy a původní škole to oznámí.
  • Přihlásit se opět do prvního ročníku (přijímací zkoušky atd.) V případě úspěchu ukončit na konci prázdnin původní školu a od 1. září nastoupit na novou školu.
  • Domluvit se s ředitelem nové školy a na začátku září přestoupit z 2. r. původní školy do 1. r. nové školy.

Všechno je ale třeba projednat s ředitelem nové školy.

http://diskuse­.doktorka.cz/prechod-na-jinou-stredni-skolu/

Další odpovědi
briketka10

Přestup na jinou školu s sebou nese určitá práva, povinnosti a rizika.
Podle školského zákona může žák v průběhu středního vzdělávání požádat o přestup do jiné střední školy, změnit obor nebo přerušit studium.
Žádost o přestup musí být písemná a je-li vám méně než 18 let, musí ji podepsat i vaši rodiče. Při přestupu můžete také absolvovat rozdílovou zkoušku, ve které prokazujete své znalosti z minulého studia.
O tom, zda vás nová střední škola přijme a do jaké ročníku budete umístěn, rozhoduje její ředitel.
http://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/2

Lorrien

Záleží z jaké na jakou. Buď ano a zařadí Tě do prvního ročníku, anebo ne a budeš dělat srovnávačky a zařadí Tě tam, kde to bude Tvým znalostem odpovídající.

Marketina

Dobrý den, dcera nastupuje teď od září do 1 ročníku obor kuchařka a chtěla by přejít, jaké jsou prosím podmínky ?? Děkuji