FatalAnonym

Když chci mít ve dveřích rozporovou hrazdu, musím vrtat do futer (zárubní)?

Ahoj, chci si pořídit takovou tu hrazdu co se dá dát do dveří.

Př: http://aukro.cz/kva­litni-univerzalni-hrazda-do-dveri-posilovani-i4684400245.html
Nebo… http://aukro.cz/u­niverzalni-hrazda-tyc-do-dveri-posilovani-akce-i4675844418.html
Nebo… http://aukro.cz/u­niverzalni-hrazda-rozporova-tyc-do-dveri-i4739826322.html

A chci se zeptat, jestli je nutné vrtat a upevňovat ji do futer (zárubní) ve dveřích? U mě by to asi totiž šlo celkem špatně, jelikož mám kovová futra.
Předem díky za odpověd(i).

Nejlepší odpověď
carpediem

Ne není nutné vrtat, to se točením roztáhne tak, že to ve futrech drží, je ale dobré, aby futra byla plná, ne jen lehce zaomítkovaná, aby si se nesunul k podlaze i s futry:-DD

Další odpovědi
Drap

Název rozporová je od toho, že se rozepře. Nemusíš nic vrtat

Pablo12041

Mám přesně tuhle hrazdu a musel sem vrtat díru do futer. I přes to, že sem to roztáh sebevíc hrazda ve dveřích nedržela, dokonce sem částečně přerval závit, co je uvnitř té hrazdy. :D

gecco

Pokud jsou ta futra pevná (a dokážeš hrazdu dostatečně rozepřít), mohla by držet i jen na rozpor.
Ale – osobně bych tam ty „špunty“ přišrouboval – pokud ti hrazda ´ulítne´ při cvičení, pěkně si ´nameleš´…
😉
Mimochodem – předpokládám, že do futer se nevrtá (tenký plech), ale díru prorazíš průbojníkem (případně nastřelovacím hřebíkem nebo přinejhorším důlčikem), jinak v plechu nebude ten vrut držet.

PetrXY

Nemusíš vrtat, ale doporučuji pořádně utáhnout, tedy roztáhnout.