Kdyz chci být obhájce jako u soudu, např. u rozvodu péče o dítě atd., na jakou střední školu mám jít?

A stačí potom vyšší odborná?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejlépe gymnázium a poté právnická fakulta některé z univerzit. Co jsem tak googlil, VOŠ právního směru tvrdí, že vzdělání, které poskytují, na to stačí, silně ale pochybuji, že se pak takový člověk prosadí - počítejte se silnou konkurencí ze strany advokátů s VŠ titulem, lidé jim obvykle dají přednost.

Hans51: taky jsem si myslel, že ne, ale raději jsem kouknul na stránky některých právnicky zaměřených vošek - ovšem asi máte pravdu, že to z jejich strany bude klamavá reklama, taky se mi to nezdá...

Další odpovědi:

Bronzový

Obhájce je pouze v trestních věcech, v případě rozvodu byste byla maximálně v roli právního zástupce.

Vyšší odborná škola rozhodně nepostačuje, pro výkon právnických povolání je zapotřebí minimálně bakalářský titul (vyšší justiční úředník), případně titul magisterský (v drtivé většině; pro soudce, advokáty, notáře, exekutory, právníky státních institucí,...)

Dovolím si doplnit quentose. Člověk s jiným než vysokoškolským vzděláním v oboru Právo se advokátem stát nemůže.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.