Mika47

Kdyz chci byt archeolozka, na jakou stredni skolu bych mela jit? A co se tam vlastne uci?? Mate nekdo zkusenosti?

Uci se tam i jazyky? Co vsechno toto povolani obnasi? A jaka je vyplata? ;))

Nejlepší odpověď
Drap

Středná škola zřejmě nejvhodnější gympl. Jazyky jsou nutné dnes ve všech povoláních. Najdi si archeologii na netu a zjistíš, čeho všeho se týká. Je to poměrně obsáhlý obor. Výplata je podle toho jakou a kde seženeš práci.

Další odpovědi
annas

Na vysoké škole, obor archeologie, se skládají přijímací zkoušky z dějepisu v rozsahu učiva gymnázií. Na střední škole se dějepis vyučuje v menším rozsahu. Proto je třeba, abyste měla vztah k historii.

Dále se přijímací zkoušky konají:
SPF – Test předpokladů ke studiu s důrazem na orientaci v kulturní oblasti a humanitních a sociálně-vědných disciplínách.

OT – Písemný oborový test zaměřený na orientaci a motivaci v oblasti, na níž se specializuje zvolený studijní program – . z učiva dějepisu
--

Charakteristika profesí a institucí, kde může uplatnit získané vzdělání:

1. Profese:

terénní technik archeologického výzkumu
asistent vedoucího archeologického výzkum
dokumentátor archeologického výzkumu
konzervátor a restaurátor archeologického materiálu
pracovník v oblasti archeologické památkové péče

2. Instituce:

Archeologický ústav AV ČR
muzea a památníky
archeologické instituce státní správy a samosprávy (ústavy archeologické památkové péče, Archeologické centrum v ...... atd.)
obecně prospěšné společnosti se zaměřením na archeologii a památkovou péči
národní památkové ústavy
oblast cestovního a turistického ruchu

Víc se dovíte z odkazu
http://www.ff­.upol.cz/skupi­ny/zajemcum-o-studium/bakalarske-a-magisterske-studium/studijni-obory/obor/ar­cheologie/