Weni

Když chci anglicky říct „Nejraději jezdím autem.“ a řeknu „I like the most to ride by car.“ Je to správně?

Nejlepší odpověď
quentos

rozhodně ne

– „ride“ – obvykle jezdit NA něčem, nejčastěji v poloze obkročmo
 – pokud něco rád dělám, používá se konstrukce like + ing (like + inf znamená, že mě to ani moc nebaví, ale dělám to, protože je to z nějakého hlediska výhodné)
 – spíše než „I like the most“ (zavání češtinou) lépe užít „I like … best“

tedy „I like driving a car best“
pokud ho neřídíte, lze říct „I like going by car best“