Avatar uživatele
anonym

Když bývalý manžel křivě vypovídal ohledně výživného manželky, že mu s jeho výdaji vypomáhají rodiče?

Přičemž jeho rodiče, mají samé dluhy,už jím nikdo nechce ani půjčit,dále mají problémy s úhradami nájmu (půl roku neplatili), odstřihli jim i elektriku, přišli o RD. Tudíž je jasné, že manželovi plynou příjmy z jiných zdrojů, které úmyslně zatajil. Jak to mohu dokázat? A ještě si spoří 1500 Kč,to také nikdo nebral v úvahu.Tudíž má volné prostředky. Nehledě na to, že mi byla způsobena újma, odešel před porodem. A on si může přivydělat, já těžko na RD s dítětem. Psala jsem již dříve ohledně prohraného soudu, náklady řízení 10tis., výživné manželky.Děkuji moc za odpvěď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4906 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Údajné další příjmy exmanžela budete prokazovat Vy velmi komplikovaně…, můžete však soudu doporučit, aby k soudu přizval k podání svědectví konkrétní osoby či instituce, které by mohly soud přesvědčit.

Ale jsem dost skeptický k tomu, že soud vaše navrhy na svědectví třetích osob bude akceptovat, to by musely existovat jasné indicie, které soud přesvědčí…

btw. skutečnost, že exmanžel odešel od rodiny před porodem, rodinné právo a soudní praxe nezná jako nějakou ´zvláštní´ situaci, kterou vy nazýváte „způsobenou újmou“…, bohužel ☹

Doporučuji, abyste se obrátila na advokáta, který bý vám měl být schopen (za relativně malý peníz) poradit, zda máte v současné situaci šanci na další soudní řízení a nebo zda by nebylo taktické počkat až se objeví pořádné důkazy…, protože případné zvýšené výživné můžete žádat i 3 roky ZPĚT !

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony