Když bývalý manžel křivě vypovídal ohledně výživného manželky, že mu s jeho výdaji vypomáhají rodiče?

Přičemž jeho rodiče, mají samé dluhy,už jím nikdo nechce ani půjčit,dále mají problémy s úhradami nájmu (půl roku neplatili), odstřihli jim i elektriku, přišli o RD. Tudíž je jasné, že manželovi plynou příjmy z jiných zdrojů, které úmyslně zatajil. Jak to mohu dokázat? A ještě si spoří 1500 Kč,to také nikdo nebral v úvahu.Tudíž má volné prostředky. Nehledě na to, že mi byla způsobena újma, odešel před porodem. A on si může přivydělat, já těžko na RD s dítětem. Psala jsem již dříve ohledně prohraného soudu, náklady řízení 10tis., výživné manželky.Děkuji moc za odpvěď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Údajné další příjmy exmanžela budete prokazovat Vy velmi komplikovaně..., můžete však soudu doporučit, aby k soudu přizval k podání svědectví konkrétní osoby či instituce, které by mohly soud přesvědčit.

Ale jsem dost skeptický k tomu, že soud vaše navrhy na svědectví třetích osob bude akceptovat, to by musely existovat jasné indicie, které soud přesvědčí...

btw. skutečnost, že exmanžel odešel od rodiny před porodem, rodinné právo a soudní praxe nezná jako nějakou ´zvláštní´ situaci, kterou vy nazýváte "způsobenou újmou"..., bohužel :-(

Doporučuji, abyste se obrátila na advokáta, který bý vám měl být schopen (za relativně malý peníz) poradit, zda máte v současné situaci šanci na další soudní řízení a nebo zda by nebylo taktické počkat až se objeví pořádné důkazy..., protože případné zvýšené výživné můžete žádat i 3 roky ZPĚT !

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.