OndrisekCZ

Když bydlím na vesnici, jaký je nejlepší internet?

Zdravím, který internet je nejlevnější a dobrý, pokud žiji na vesnici? Něco co má dobrý poměr Rychlost/cena

Nejlepší odpověď
badisko

Koukej my nevime kde bydlis …je spousta velkejch poskytovatelu a pak tech drobnejsich takze ..ti nemuzene s urcitosti rict ktereho vybrat protoze ten malej (mistni ) poskytovatel na tom urcitem miste muze na tom byt stejme ne li lepe nez ti velci jako je O2 atd…ale levnejsi ..;D
Doplňuji:
ja si nemuzi stezovat na Vodafone ..presel jsem od Eircomu …prave na nej ..ale tato informace ti bude na pendrek nejsem v CR…

Další odpovědi
Hlada

Bohužel O2.

Drap

Zjistit si v okolí, záleží na možnostech a třeba dostupnosti některých lokálních sítí.

Bedy

Záleží kde bydlíte. Znám vesnice, kde s internetem není problém, ale je-li to nějaký zapadlý koutnaší vlasti, tak tam to bude problém.
Proto nám prosím řekněte, kde bydlíte nebo se informujte přímo u někoho na vesnici, kdo má internet – od koho ho má, jak je s ním spokojený apod.

Znám oblasti, kde ani O2 si neškrtne, zde snad jediným možným poskytovatelem často bývá U:fon, ale tam ta rychlost je na úrovni mobilního internetu – max 3,1Mb/s, většinou to jede ale nějakých 500kb/s

Anna007

Na každé vesnici je většinou nějaký wifi poskytovatel, to je dobrý zjistit od sousedů. Pokud u vás zrovna nedosáhne ten wifi signál, tak požádat nějakého souseda, který to má, třeba by to šlo přesměrovat. U nás je bohužel signál jen z Ufona, a to ještě s Yagi anténou, protože sousedi s tím přesměrováním wifi nesouhlasí. Jelikož tam úplně nebydlíme, tak mám ten Internet na kredit za 29 Kč 1GB denně, jinak to tam stojí myslím měsíčně 290 Kč a limit 8GB. A ta rychlost je většinou docela dobrá, že můžu koukat i na videa z Youtube a i když jsem ten 1GB vyčerpala, tak se to nezpomalilo 🙂

ADSL.cz

Většina našich poskytovatelů má pokrytí i na vesnici. Zkuste se podívat, která nabídka se Vám líbí viz. http://goo.gl/4h5YW Přesnou rychlost a dostupnost Vám rádi sdělíme po udání přesné adresy.
Můžete mít i mobilní internet, ale vzhledem k omezení počtu stažených dat a nižší rychlosti ho tolik nedoporučuji.

suaeda

Dobrá rada, která zde byla již řečena: „To co radí sousedi“.
Dále bych se podíval na poskytovane wifi v okolí na http://www.in­ternetprovsechny­.cz/wifi/. Wifi přopojení je zatím asi nejlevnější a je dostupné i na vesnicích. Internet od našich mobilních operátorů je sice také skoro všude, ale je dražší a na vesnicích většinou s výrazně pomalejší rychlostí.

Pety2015

Záleží ještě odku jste. My třeba máme dobré připojení přes https://www.te­tanet.cz/ ale bydlíme u Ústí nad labem. 🙂

Michálek1245

Záleží, co na tom internetu děláte. Dneska už je, co se týče rychlosti, všechno poměrně vyrovnané a nemá asi smysl nějak dlouze debatovat. Pokud chcete stahovat filmy, tak to chce lepší download, pokud chcete i nahrávat, tak něco, co bude mít i slušný upload. Já dělám vývoj webových aplikací pro firmy jako https://www.me­mos.cz/vyvoj-webovych-aplikaci/ a další a tam potřebuji mít skutečně špičkové a hlavně stabilní připojení i přes exponované dny (svátky, neděle odpoledne apod.) a tak jsem to i na vesnici hodně řešil. Kdyžtak se mi ozvěte do SZ a probereme to hlouběji.

tyna.ryglova

Ahoj, já si myslím, že nejlepší jsou pozitivní zkušenosti, takže ti nebudu vyjmenovávat všechny společnosti, u kterých jsme internet měli a nebyli jsme spokojení. Teď máme internet od https://www.nej­.cz/internet/ a zdá se, že jsme konečně narazili na seriózního poskytovatele. Bydlíme v Jaroměři a měsíčně platíme 409 Kč za 100 Mb/s .

Dávi

Dobrý den, před časem jsem získala internet od NejPřipojení.cz, nabídli mi více možností od LTE bez omezení dat přes místní wi-fi až po jejich vlastní službu internetu, rozhodnutí ale nechali na mě. Neznám jinou firmu, která neupřednostňuje vlastní zájmy před zájmy klientů. Teda, neznala jsem.
P.S.: Nepracuji v této firmě a ani jejich práci nerozumím, to jen, kdyby někdo chtěl dodat, že je to jen reklama. Zkrátka jsem nadšená oproti ostatním, co zde diskutují, tak jsem chtěla napsat i něco pozitivního.