England1522

Když bych vstoupil do Řádu Německých nebo Maltézských rytířů tak se stanu šlechticem???.

Nejlepší odpověď
Lucijej

řád maltézských rytířů
Řád je tradičně aristokratický, ale přijímá i členy rekrutující se z významných osobností nešlechtického původu.
Členové řádu se dělí do tří základních stavů :

Profesní bratři – nejvyšší kategorie řádového členstva. Po složení věčných a slavných slibů užívají před křestním jménem zkratku Fra. Dělí se na :
profesní rytíře (1), kteří jsou v podstatě celibaterními laiky a zároveň církevními osobami ve smyslu církevního práva. Pouze z této skupiny může být volen velmistr, většina členů svrchované rady, velkopřevoři, baili a komtuři.
profesní kaplany, kteří neužívají žádného řeholního jména a mohou, pokud nejsou vázáni konventem, přijímat pastorační závazky při vedení duchovní správy ve svěřených farách.
Obedienční rytíři, dámy a justiční donáti skládají pouze kanonický slib poslušnosti (2) a přijímají povinnost žít ve stavu křesťanské dokonalosti a usilovat o rozvoj řádového díla. Mohou být ženatí a mít světská zaměstnání či funkce.
Třetí stav tvoří skuteční laici, kteří neskládají profesní ani obedienční sliby, nejsou nuceni žít celibatérně, ale jsou povinni plnit řádové úkoly a vést příkladná křesťanský život. Dělí se na 6 kategorií :
čestní a devoční rytíři, dámy, tj. čestní rytíři a dámy za oddanost (nutný šlechtický původ)
konventuální kaplani ad honorem, tj. čestní kaplani (jsou přijati k řádu a nežijí v konventu)
graciální a devoční rytíři (dámy), tedy rytíři a dámy z milosti (uchazeči, kteří mají pouze 8 šlechtických předků)
magistrální kaplani (diecézní kněží přidružení k řádu, aby vypomáhali při výkonu duchovní služby)
magistrální rytíři a dámy, tj. z milosti (šlechtici, kteří nemohou doložit požadovaný vývod předků pro vyšší řádový stupeň nebo členové občanského původu vynikajícího společenského postavení)
devoční donáti (plnoprávní členové řádu, kteří vytvářejí pokračování dřívější kategorie sloužících nebo pomocných bratrů a sester)

Z toho vyplývá, že ikdyž budeš členem tohoto řádu, tak se automaticky nestáváš šlechticem, za to je katolická víra http://www.mzv­.cz/vatican/cz/o_vel­vyslanectvi/o_s_r_m_­r.html

Doplňuji:
Ha, mistr tesař: http://hradec­kydvur.net/mar­tova-pole/rad-maltezskych-rytiru

Zdroj: Členové řádu se dělí do tří základních stavů : Profesní bratři – nejvyšší kategorie řádového členstva. Po složení věčných a slavných slibů užívají před křestním jménem zkratku Fra. Dělí se na : profesní rytíře (1), kteří jsou v podstatě celibaterními laiky a zároveň církevními osobami ve smyslu církevního práva. Pouze z této skupiny může být volen velmistr, většina členů svrchované rady, velkopřevoři, baili a komtuři. profesní kaplany, kteří neužívají žádného řeholního jména a mohou, pokud nejsou vázáni konventem, přijímat pastorační závazky při vedení duchovní správy ve svěřených farách. Obedienční rytíři, dámy a justiční donáti skládají pouze kanonický slib poslušnosti (2) a přijímají povinnost žít ve stavu křesťanské dokonalosti a usilovat o rozvoj řádového díla. Mohou být ženatí a mít světská zaměstnání či funkce. Třetí stav tvoří skuteční laici, kteří neskládají profesní ani obedienční sliby, nejsou nuceni žít celibatérně, ale jsou povinni plnit řádové úkoly a vést příkladná křesťanský život. Dělí se na 6 kategorií : čestní a devoční rytíři, dámy, tj. čestní rytíři a dámy za oddanost (nutný šlechtický původ) konventuální kaplani ad honorem, tj. čestní kaplani (jsou přijati k řádu a nežijí v konventu) graciální a devoční rytíři (dámy), tedy rytíři a dámy z milosti (uchazeči, kteří mají pouze 8 šlechtických předků) magistrální kaplani (diecézní kněží přidružení k řádu, aby vypomáhali při výkonu duchovní služby) magistrální rytíři a dámy, tj. z milosti (šlechtici, kteří nemohou doložit požadovaný vývod předků pro vyšší řádový stupeň nebo členové občanského původu vynikajícího společenského postavení) devoční donáti (plnoprávní členové řádu, kteří vytvářejí pokračování dřívější kategorie sloužících nebo pomocných bratrů a sester)

Další odpovědi
Děda Louda

Proč bys měl? Co tě vede k takovéto úvaze? Není tomu tak.