bolak

Když bych měl mobil s GPS, musel bych připojený k internetu aby ten GPS fungoval nebo nemusel?

Nejlepší odpověď
gecco

Systém GPS je na připojení nezávislý (potřebuje jen vidět na dostatečný počet družic systému)…
Pokud jde o aplikaci – jak která…
Některá funguje i off-line s mapami předem nainstalovanými-staženými (stejně jako běžné GPSky), některá potřebuje mapy ´sosat´ on-line.

Další odpovědi
Dochy

Pro samotné získání polohy není internet nutný. Jen GPS přijímač si může z internetu rychle stáhnout upřesnění drah družic, které by ale měl být schopen načíst i přímo ze signálu družic asi do dvou minut po zachycení signálu…