Radomír.cz

Když bych chtěl být designérem, jaké cizí jazyky musím umět?

Design

Nejlepší odpověď
gesorge

Pokud je designér fakt dobrý,stačí mu umět mateřský jazyk. Zájemci si sebou přivedou vlastního tlumočníka 🙂 Pokud by se chtěl vzdělávat a učit, doporučil bych anglinu,franštinu a španělštinu. Kolik řečí znáš,tolikrát jsi designér 🙂

Další odpovědi
Drap

Žádný jazyk není podmínkou, ale čím více, tím lépe.

Kelt

Designér, neboli návrháž je umělecký pracovník. Záleží v čem chcete pracovat – oděvy, umění a jaké máte ambice. Vždy je dobré se srovnávat se špicí a sledovat módní trendy v oboru, takže znalost cizích jazyků je vítaná, ale není povinná. Doporučil bych angličtinu a další jazyky, které jsou světové.
Perfektní designér, který se dokáže prosadit ve světě, nepotřebuje umět žádný cizí jazyk, protože má tlumočníka, tlumočnici, ale když umí deset jazyků a jeho výtvory jsou nezajímavé, jaký je to potom designér.