Když by jste měli vymyslet vhodný název hotelu (u nás v zahraničí), jak by jste ho nazvali?

A následně ho vyjádřili pomocí sloganu? Zdůvodněte svůj výběr:)
Doplňuji:
Vymyslet vhodný český název hotelu. Zahraničí ruším…

Odpovědi
anonym

U nas v zahranici ?? Jsem nechapava … -iv-
Doplňuji:
Aha. Ja byt Berusinkou , tak dam : Cesky hotel. A varila bych ceske jidlo. 🙂

Berušinka

Já bych dala určitě český název! Proč bysme si měli hotely pojmenovávat anglicky nebo jinou řečí, když jsme v ČR. Reprezentujeme ČR, tak bude „ČR“ i název =D
A hotovo! =D
Doplňuji:
Také jsem to moc nepobrala =)

Děda Louda

A kde je to u vás v zahraničí? Jsou tam dána nějaká pravidla, nebo fungují určité zvyklosti? Název by měl být v daném jazykovém prostředí aspoň vyslovitelný, když už nemusí být jednoznačně srozumitelný.
Doplňuji:
Zajímavé. Té zahraniční exotice by totiž odpovídal i způsob použití našeho jazyka v dotazu.

arygnoc

a co tak všude zrozumitelné:

??? … !!!

led

Zásadne spisovný český názov. Jednoduchý bez háčkov a krúžkov, aby ho dokázali vysloviť a zapamätať si aj cudzinci z Hornej Dolnej. Prípadne aj ja zo Slovenska 😁

anonym

Vymyslet název hotelu?Mnohdy se názvy určují,podle lokalit,kde budou,podle slavných osob,které toto místo navštívili,je hotel rodinný,kolik hvězdiček bude mít,jaká kuchyně se bude vařit.Těžko pojmenovat hotel např.Český hotel a pak v něm mít jen středomořská jídla.Hlavně by název měl být krátký,snadno zapamatovatelný.

MacChill

Je vhodné když je název jednoduchý a stejně čítatelný ve více jazycích. Jinak jako hotel s velmi vhodným názvem mi příjde třeba Karlovarský Pupp

Deli

A co takhle klasické české dle příjmení majitele, např. „U Nováků“…
Se sloganem „Buďte u nás jako doma“…
Nebo pojmenujte hotel podle toho, co je v okolí (případně tomu trochu pomožte např. instalací sochy do zahrady…) „U černého koně“, „U kapličky“, „U dvou růží“, „U hastrmana“.....
Jsem zastánce klasických českých názvů a když bude v před hotelem socha koně, lidé si budou pamatovat, že se jim dobře spalo „U černého koně“.