Avatar uživatele
anony.M

Když budu mít pár dní dovolenou a zároveň nemocenskou,jaká pravidla pro mě platí?

Když bych třeba měla nahlášenou tři dny dovolenou,ale do toho bych onemocněla,šla k doktorovi a byla na nemocenské,tak můžu v těch dnech,kdy mám vlastně dovolenou odjet mimo město?Když by přišla kontrola,byl by z toho problém,nebo ne?-když o dovolené si můžu dělat co chci,ale při nemocenské nesmím z domu…?Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole, fablen, Redog před 4586 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Já myslím, že když jste nemocná tak se dovolená ruší, ale jistý si nejsem.

Každopádně praktický dotaz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Obojí mít nemůžeš – buď jedno nebo druhý.
A protože zdraví je přednější, nemocenská zpravidla ruší dovolenou (ale to záleží na tvým rozhodnutí, co zvolíš).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

V takovém případě pro vás platí ´pravidla´ uvedená v § 219/1 zákoníku práce, tj. dovolená se automaticky ze zákona přerušuje a nastupuje „režim“ nemoci…, takže žádné výlety !


§ 219/1
Byl-li zaměstnanec během dovolené uznán dočasně práce neschopným(…), dovolená se mu PŘERUŠUJE (…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h4.aspx

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

a případná změna adresy při nemocenské se musí formulářem někam hlásit, už si nepamatuju kam na který druh sociálky, ale je to prostě složitější

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

souhlasím s pány – dovolená se ruší a máte nemocenskou. Na neschopenku si můžete od lékaře nechat napsat i jinou adresu, kde budete marodit (nemusí tam nutně být bydliště).

Kontrola by Vám mohla přijít od Vašeho zaměstnavatele – záleží na tom, jak rychle byste mu neschopenku doručila. Pokud byste ji odevzdala se zpožděním (po těch třech dnech), žádná kontrola na Vás nejspíš nepřijde. Lékař PN odesílá také na OSSZ, ale než jim tam dorazí, může to nějaký den trvat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
modriblesk

to je na domluvě z vaším zaměstnavatelém a váma
jak se domluvíte.pravdou je co zde už někdo píše obojí mít nemužete

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek