anony.M

Když budu mít pár dní dovolenou a zároveň nemocenskou,jaká pravidla pro mě platí?

Když bych třeba měla nahlášenou tři dny dovolenou,ale do toho bych onemocněla,šla k doktorovi a byla na nemocenské,tak můžu v těch dnech,kdy mám vlastně dovolenou odjet mimo město?Když by přišla kontrola,byl by z toho problém,nebo ne?-když o dovolené si můžu dělat co chci,ale při nemocenské nesmím z domu…?Díky.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já myslím, že když jste nemocná tak se dovolená ruší, ale jistý si nejsem.

Každopádně praktický dotaz

Další odpovědi
baghira

Obojí mít nemůžeš – buď jedno nebo druhý.
A protože zdraví je přednější, nemocenská zpravidla ruší dovolenou (ale to záleží na tvým rozhodnutí, co zvolíš).

standa

V takovém případě pro vás platí ´pravidla´ uvedená v § 219/1 zákoníku práce, tj. dovolená se automaticky ze zákona přerušuje a nastupuje „režim“ nemoci…, takže žádné výlety !

§ 219/1
Byl-li zaměstnanec během dovolené uznán dočasně práce neschopným(…), dovolená se mu PŘERUŠUJE (…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h4.aspx

pusinka50

a případná změna adresy při nemocenské se musí formulářem někam hlásit, už si nepamatuju kam na který druh sociálky, ale je to prostě složitější

fablen

souhlasím s pány – dovolená se ruší a máte nemocenskou. Na neschopenku si můžete od lékaře nechat napsat i jinou adresu, kde budete marodit (nemusí tam nutně být bydliště).

Kontrola by Vám mohla přijít od Vašeho zaměstnavatele – záleží na tom, jak rychle byste mu neschopenku doručila. Pokud byste ji odevzdala se zpožděním (po těch třech dnech), žádná kontrola na Vás nejspíš nepřijde. Lékař PN odesílá také na OSSZ, ale než jim tam dorazí, může to nějaký den trvat.

modriblesk

to je na domluvě z vaším zaměstnavatelém a váma
jak se domluvíte.pravdou je co zde už někdo píše obojí mít nemužete