Stepik

Když budu mít na motorce vetší přední ozubené kolečko bude pomalejší ale lepší výkon

Doplňuji:
????? Pls poradte : – )

Nejlepší odpověď
Michal Kole

hnanací kolo, tj. kolo které je připojeno přímo k motoru (malé) ⇒ hnané kolo (na který je převáděn pohyb) (velké) = převod do pomala, na velkém kole je velká síla a tím i točivý moment

hnací kolo (velké) ⇒ hnané kolo (malé) = převod do rychla a na malém kole je malá síla

Další odpovědi
mojitek

lepší výkon mít rozhodně nebude.Pokud dáš větší přední kolečko ,tak motorka nebude tak razantně zrychlovat a bude mít nižší maximálku,ale nebudeš muset tolik řadit.Záleží na co motorku používáš..

Hlada

Při stejných otáčkách motoru bude mít zadní kolo nižší otáčky a větší točivý moment. Výkon bude stejný.

Děda Louda

Pokud to kolečko bude vykazovat značný stupeň vetchosti, asi ani zvětšený výkon vyměněného motoru ti nebude moc platný.

EKOLO

pokud bude vepředu větší kolečko, , tak po rovině a s kopce pojedeš rychleji. Budeš se ale špatně rozjíždět , motor bude mimo optimální režim, spotřeba i výkon bude naprd.
Až budeš starší, poznáš,že soudruzi ve fabrice něco vyzkoumali a většinou tomu věnovali větší úsilí a měli jiné možnosti a stálo je to více.
www.elektromobily-os.cz