Avatar uživatele
zjentek

když budu cestovat, jak až se musí podobat má tvář fotce v pasu?

po kvalitní detoxikaci se mi zdá, že mi někdo vyměnil pas, že to tam nejsem já, dá se to ignorovat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, gagaga, marci1 před 3912 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Nedá. Pokud změníte vizáž, měl byste mít změnu i pasu (občanky a dalších dokumentů). A platí to i pro obyčejné vousy. Co se týče cest po Evropě, tak jsem to ignoroval (vousy) a všude to procházelo, jakkoli oficiality mluví jinak a všude jsem dostal upozornění, že bych si měl změnit fotku. Ale třeba teď pojedu do Ameriky a tam si to nelíznu, tam jsem si už opravdu nechal vystavit nový pas (tedy i s biometrickými údaji, jinak by bylo snazší shodit vousy).

Nicméně vždy záleží na daném úředníkovi. Většina je v Evropě tolerantní, pokud tam aspoň trošku jdete poznat. Je na vás, jestli risknete, co když narazíte na netolerantního celníka či policii.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

dnes uz mas na pasu i otisky prstu ..:D teda ne na ale vne ..:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

je to v každej krajine iné.
v muslimských nevadí, keď máte na tvári i plynovú masku, do usa by mala byť podoba čo najvernejšia (nie staršia ako 1 rok, ale zasa sa to vždy nevyžaduje až tak striktne) a to včítane farby vlasov.
V čechách by vám sle neprešiel napr cedník na hlave, ale u žien sa malá pokrývka hlavy (aby bolo vidieť farbu vlasov) strpí.
Vo Francúzsku napor. trvajú i na okuliaroch (aspoň pri kontrole dokladov), takže i keď nosíte kontaktné šošovky, ale na doklade ich máte, je dobré ich mať so sebou.

Keďže u vás sa podoba zmenila (mali ste radšej ostať toxikovaný, alebo počkajte, kým vás to prejde a budete znova toxikovaný a vráti sa vám „normálna“ podoba), mali by ste si doklady zapbstarať nové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pokud Vám po detoxu nenarostly vousy, tak je to v pohodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/1342-usa-jak-je-to-s-focenim-na-urade

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek