zjentek

když budu cestovat, jak až se musí podobat má tvář fotce v pasu?

po kvalitní detoxikaci se mi zdá, že mi někdo vyměnil pas, že to tam nejsem já, dá se to ignorovat?

Nejlepší odpověď
chudst

Nedá. Pokud změníte vizáž, měl byste mít změnu i pasu (občanky a dalších dokumentů). A platí to i pro obyčejné vousy. Co se týče cest po Evropě, tak jsem to ignoroval (vousy) a všude to procházelo, jakkoli oficiality mluví jinak a všude jsem dostal upozornění, že bych si měl změnit fotku. Ale třeba teď pojedu do Ameriky a tam si to nelíznu, tam jsem si už opravdu nechal vystavit nový pas (tedy i s biometrickými údaji, jinak by bylo snazší shodit vousy).

Nicméně vždy záleží na daném úředníkovi. Většina je v Evropě tolerantní, pokud tam aspoň trošku jdete poznat. Je na vás, jestli risknete, co když narazíte na netolerantního celníka či policii.

Další odpovědi
badisko

dnes uz mas na pasu i otisky prstu ..:D teda ne na ale vne ..:D

arygnoc

je to v každej krajine iné.
v muslimských nevadí, keď máte na tvári i plynovú masku, do usa by mala byť podoba čo najvernejšia (nie staršia ako 1 rok, ale zasa sa to vždy nevyžaduje až tak striktne) a to včítane farby vlasov.
V čechách by vám sle neprešiel napr cedník na hlave, ale u žien sa malá pokrývka hlavy (aby bolo vidieť farbu vlasov) strpí.
Vo Francúzsku napor. trvajú i na okuliaroch (aspoň pri kontrole dokladov), takže i keď nosíte kontaktné šošovky, ale na doklade ich máte, je dobré ich mať so sebou.

Keďže u vás sa podoba zmenila (mali ste radšej ostať toxikovaný, alebo počkajte, kým vás to prejde a budete znova toxikovaný a vráti sa vám „normálna“ podoba), mali by ste si doklady zapbstarať nové.

marci1

Pokud Vám po detoxu nenarostly vousy, tak je to v pohodě.

bolak

http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/1342-usa-jak-je-to-s-focenim-na-urade