Farishta

Když budete mít za autem lísteček pokuty a někdo vám ho např schválně vezme dřív než se to dozvíte, co se děje dál?

Nejlepší odpověď
Drap

Dostaneš obsílku.

Další odpovědi
klob1

Myslím si,že jak říká Drab,tak obsílku,jen jde o to jestli k tomu pak i nějaké penále?Většinou tam je,že se má řidič dostavit na zaplacení do určitého datumu..No, jeden čas se stávalo,že za stěračem byla pokuta a do toho někdo dal reklamní letáky..Takže už asi se ví,co bylo..
Možná pak budeš muset dokázat,že tam ten lísteček skutečně nebyl i?Když se budeš třeba zdráhat,že tam nic nebylo.
Ale neboj,dneska oni to pěkně nafotí zdokumentují.­.A kdyby tam byla třeba botička,a řidič si ji odvezl jako suvenýr z výletu,jako jednou jsme poradili v Polsku Pardubičákovi,jak oddělat a odjet.Ten měl štěstí,že to ještě nebylo možné tehdy,že by to fotili.Tak to už nejde,mají dokumentaci.
Je to jako,když pošlou vykuci,že dlužíš úřední dopis a hodí pošta jen do schránky.Protože už obsílky nechodí doporučeně ani Úřední dopis.Tak musí člověk dokázet,že tam nic neměl a někdo to vzal jiný..Jenže i to je na nic pak..
Jen u zásilkových služeb Readers je možné zdarma získat knihu za tzv pěkných peněz..Pár lidí už tak nakoupilo,když nic neobjednali a dostali knihu do schránky..

cukrar

Farishta,
Nemuže se stát nic zlého. Ale je to případ od případu. V Pardubicích od strážníků lístek za stíračem nic neznamená, páč když se situace neopakuje, prominou to. Ale pokud je to častěji, oznímí správnímu orgánu a ten obešle osobu, která je v techničáku, aby podala vysvětlení.
Pokud se to opravdu vyskytuje častěji, nasadí botičku, popřípadě nechají vozidlo odtáhnout. Pak se to řeší podle situace…
Každopádně řidič nemůže být trestán za to, že neví o lístečku.(oz­námení)