janek66

Kdysi za dávného dávna se prodávalo mléko v plastových lahvích čtvercového průřezu.Ví někdo jak byly lahve uzavřeny?

Měly nějaký vršek, nebo byly nahoře „zataveny“ a musel se vrch odstřihnout?V práci jsme se v diskuzi nějak nedobrali konce.A jako bonus-jaké se do nich dávalo mléko obyčejné nebo plnotučné?

Nejlepší odpověď
Jikra

I když jsem z města kde byla mlékárna (tím nemyslím prodejnu ale zpracovatelský závod) tak asi sám velký Alzheimer mi brání vzpomenout si kdy za dávného dávna bylo či nebylo mléko v plast.hranatých obalech. Ale co vím bezpečně že se kdysi dávno mléko nalévalo do přinesených bandiček nebo jiných nádob poté bylo v láhvích,sáčcích a až posléze tedy už v novověku v hranatých kartónech.

Další odpovědi
hanulka11

tak to si vůbec nepamatuji..pouze, nalévané do bandasky a nebo pytlíkované

led

Kváder prechádzal do kužela a končil valcom. Valcový otvor bol zatváraný ako dnešne fľaše. Nič nového pod slnkom.

terry

Myslím, že nahoře byly kulaté.
Čtvercový průřez je skladnější než kulatý.
A jaké tam bylo mléko, na to jsem jěště moc mladá. To netuším 🙂.