vladimír

Kdysi se vyráběly jilemnické suchary A.Jíry., dají se ještě někde koupit?

slogan zněl Pamatujte,že má jíra za patrona antonína.

Nejlepší odpověď
hanulka11

nebyl to Jíra ale Jína-

největší věhlas městu však přinesla výroba trvanlivého pečiva ve firmě Antonín Jína (po znárodnění Čokoládovny), která produkovala široký sortiment sušenek a především Lomnické suchary.

našla jsem tento odkaz-výroba pečiva a sucharů s dlouhou tradicí

http://www.fir­my.cz/detail/664277-j-jina-zalozeno-1810-kostalov.html