Avatar uživatele
rosinka

Kdybyste tradiční bramborový salát a smaženého kapra na Štědrý večer jíst nesměli..

vadilo by vám to, že nejíte to, co ostatní? A co byste si dali, aby to bylo dietní i slavnostní?( ne bramborový salát s jogurtem)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, hanulka11, hanny 2, barnajka před 4502 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Co jedí ostatní mne nezajímá.
Ale pokud jsem na tu kombinaci z dětství zvyklý, dám si ji, přestože mně to lékař zakazuje. Zvyk je zvyk, Vánoce 1× v roce a tělo to alespoň nějak, třeba s pomocí léků, zvládne. Já přežiji 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Tak bych si ho dal stejně, třeba málo, ale určitě bych si vzal

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

kapra nejím, ale dělám ho rodině a klidně bych si dala brambory nebo kaši třeba k tomu fillé, nebo řízek .....salát si děláme i během roku takže ho nepovažuji za nějak sváteční …je to spíš tradice

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
barnajka

Roky jsme s bráchou o Štědrým večeru žužlali smažený sojový plátky plněný sýrem, a problém jsem v tom neviděla. Mamka sice frflala, že musí dělat dvojí menu, ale to je holt ten nevděčný úděl maminek :))

Vánoce jsou sice o tradicích, ale nemusí se dodržovat za každou cenu – pokud někomu kapr nechutná nebo ho nemůže ze zdravotních důvodů, přece ho do sebe nebude cpát pod tlakem!? Kapr se dá nahradit jakoukoliv jinou rybou, smažení jde vyměnit za pečení v alobalu nebo vaření v páře. Když na to přijde, ryba nemusí být vůbec – my jsme měli někdy ty smažený sojovy plátky, někdy smažený sýr, někdy dokonce takový (zdánlivý) blaf, jako jsou sojový nudličky á la čína a k tomu tradiční bramborový salát. Kupodivu se to jíst dalo :))

Vůbec to není o tom, co by se jíst MĚLO, ale co chutná VÁM. Cokoliv co vám chutná a co jíst můžete, to si klidně na ten Stědrý večer dejte. Nehleďte na to, jestli je ten pokrm dostatečně hogo fogo – já razím heslo, že slušnýmu člověku etiketa nesmí překročit práh domu :))
A co se naší rodiny týče: brácha s mamkou letos plánují vepřový řízky a k tomu klasický bramborový salát utopený v majonéze. Já vepřový nejím vůbec a z kopy majonézy se mi dělá šoufl. Takže budu opět za exota, co vždycky musí mít něco „extra“ :)) Ještě nevím, co si uklohním, ale zatím to vidím na nějakou jednoduše upravenou rybu a k tomu zřejmě čistě zeleninový salát. Ale klidně se může stát, že na Štědrý den ráno vstanu, do vaření pro jednoho se mi chtít nebude a k tomu ještě zjistím, že mám děsnou chuť uspořádat si celodenní krupično-kašový hody. Tak si uvařím kaši k snídani, uvařím si kaši k obědu…a uvařím si ji klidně i k večeři. A co, co se stane? Nepřijde ke mně Ježíšek? To přežiju ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Nevadilo.Dal bych si vepřový,hranol­ky.Sice je moc nemusím,ale když už jsme u toho „kbyby“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Klidně i suchary a heřmánek. Přeci nejde co je na stole a talíři, ale s kým okolo sedíme a v jaké jsme v pohodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Každý rok o tom přemýšlím,že bych si to dávat neměla,spíš kapra grilovaného se zeleninovým salátem,protože nejsem normálně zvyklá večer jíst a už vůbec ne těžká jídla,ale jako vždy zvítězí to,že na smaž.kapra a bramb.salát mám děsnou chuť a nejlépe chutná právě na Štědrý večer.Takže to vždycky sežeru,napiju se vína,pár kousků cukroví a HOTOVO!Jsem zralá tak akorát na to jít si lehnout.Tak už se zase těšííííííím!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tíšek99

Já ryby nejím, čočka místo polévky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek