rosinka

Kdybyste tradiční bramborový salát a smaženého kapra na Štědrý večer jíst nesměli..

vadilo by vám to, že nejíte to, co ostatní? A co byste si dali, aby to bylo dietní i slavnostní?( ne bramborový salát s jogurtem)

Nejlepší odpověď
www

Co jedí ostatní mne nezajímá.
Ale pokud jsem na tu kombinaci z dětství zvyklý, dám si ji, přestože mně to lékař zakazuje. Zvyk je zvyk, Vánoce 1× v roce a tělo to alespoň nějak, třeba s pomocí léků, zvládne. Já přežiji 😁

Další odpovědi
Drap

Tak bych si ho dal stejně, třeba málo, ale určitě bych si vzal

hanulka11

kapra nejím, ale dělám ho rodině a klidně bych si dala brambory nebo kaši třeba k tomu fillé, nebo řízek .....salát si děláme i během roku takže ho nepovažuji za nějak sváteční …je to spíš tradice

barnajka

Roky jsme s bráchou o Štědrým večeru žužlali smažený sojový plátky plněný sýrem, a problém jsem v tom neviděla. Mamka sice frflala, že musí dělat dvojí menu, ale to je holt ten nevděčný úděl maminek :))

Vánoce jsou sice o tradicích, ale nemusí se dodržovat za každou cenu – pokud někomu kapr nechutná nebo ho nemůže ze zdravotních důvodů, přece ho do sebe nebude cpát pod tlakem!? Kapr se dá nahradit jakoukoliv jinou rybou, smažení jde vyměnit za pečení v alobalu nebo vaření v páře. Když na to přijde, ryba nemusí být vůbec – my jsme měli někdy ty smažený sojovy plátky, někdy smažený sýr, někdy dokonce takový (zdánlivý) blaf, jako jsou sojový nudličky á la čína a k tomu tradiční bramborový salát. Kupodivu se to jíst dalo :))

Vůbec to není o tom, co by se jíst MĚLO, ale co chutná VÁM. Cokoliv co vám chutná a co jíst můžete, to si klidně na ten Stědrý večer dejte. Nehleďte na to, jestli je ten pokrm dostatečně hogo fogo – já razím heslo, že slušnýmu člověku etiketa nesmí překročit práh domu :))
A co se naší rodiny týče: brácha s mamkou letos plánují vepřový řízky a k tomu klasický bramborový salát utopený v majonéze. Já vepřový nejím vůbec a z kopy majonézy se mi dělá šoufl. Takže budu opět za exota, co vždycky musí mít něco „extra“ :)) Ještě nevím, co si uklohním, ale zatím to vidím na nějakou jednoduše upravenou rybu a k tomu zřejmě čistě zeleninový salát. Ale klidně se může stát, že na Štědrý den ráno vstanu, do vaření pro jednoho se mi chtít nebude a k tomu ještě zjistím, že mám děsnou chuť uspořádat si celodenní krupično-kašový hody. Tak si uvařím kaši k snídani, uvařím si kaši k obědu…a uvařím si ji klidně i k večeři. A co, co se stane? Nepřijde ke mně Ježíšek? To přežiju ;)

tom004

Nevadilo.Dal bych si vepřový,hranol­ky.Sice je moc nemusím,ale když už jsme u toho „kbyby“. 🙂

venkovan

Klidně i suchary a heřmánek. Přeci nejde co je na stole a talíři, ale s kým okolo sedíme a v jaké jsme v pohodě.

hanny 2

Každý rok o tom přemýšlím,že bych si to dávat neměla,spíš kapra grilovaného se zeleninovým salátem,protože nejsem normálně zvyklá večer jíst a už vůbec ne těžká jídla,ale jako vždy zvítězí to,že na smaž.kapra a bramb.salát mám děsnou chuť a nejlépe chutná právě na Štědrý večer.Takže to vždycky sežeru,napiju se vína,pár kousků cukroví a HOTOVO!Jsem zralá tak akorát na to jít si lehnout.Tak už se zase těšííííííím!

Tíšek99

Já ryby nejím, čočka místo polévky