bolak

Kdybyste potkali na mostě potenciálního sebevraha stojícího na zábradlí…

…který se stále nemůže rozhodnout jestli jó a nebo né, co byste mu řekli?

Nejlepší odpověď
anonym

Skoč a nezdržuj provoz. Na tohle místo už čekají další.

Další odpovědi
Damiana

Ano. Několikrát – obrazně řečeno dostat ze „zábradlí“. Byla jsem nucena vyvolat u dotyčného po telefonu dávicí reflex, neboť se rozhodl zkoncovat se životem pomocí barbiturátů, dalšímu rozhodnutému jsem to „rozmluvila“ s tím, co na něj nejvíc platilo (ačkoli měl velkou rodinu, „kupodivu“ zůstal žít kvůli psovi – rodina ho přivedla do blázince); jiná dáma dělala už tolik demonstraček, že byla za psycho pomoci „donucena“ dostat prvně skutečný strach ze smrti (protože bolest si paradoxně užívala); …
Záleží na osobnosti, neboť na každého platí něco jiného. Je to dost těžké se strefit. Umět rozpoznat moment, kdy „už“ se rozhodl. Takový člověk obvykle přestane o sebevraždě mluvit a v tichosti ji vykoná. U toho, který se „ještě“ někomu ozve (nebo se postaví „na odiv“ – třeba na tom zábradlí) je daleko větší šance k tomu, aby mu druhý pomohl – je to vlastně jeho volání o pomoc.

iceT

Nevím,nejsem studovaný psycholog,abych v takové situaci dokázala správně mluvit,ale nejspíš bych zavolala odborníky.

anonym

Jsem tady autem, nechceš hodit do Nuslí.

hanny 2

Řekla bych mu – "ty vole neblbni,vždyť život je tak krásnej,jen si ho musíš umět zařídit!"A pozvala bych ho třeba na panáka!

venkovan

Na mostě nepoznám, zda ten či onen občan je sebevrah a nebo zastánce adrealinových zážitků.

Kamionacka09

Rekla bych at na me pocka ze skocim s nim

pizlicka

je to tve rozhodnuti,ale budu rada,kdyz se rozhodnes spravne a ja ti slibuji,i kdyz te neznam,ze budu tvym pritelem a pomohu ti.

arygnoc

vieš ako si ublíži ten chodník / cesta / rieka (či čo je pod mostom)?
absolútne nijako.

vaiko

To nemá cenu mu nic řikat, at si skočí, narodí se místo něj nový, takže to lze brát jako takovou selekci; slabomyslný vymřou a zůstanou jen ty silný.

Rocker

Snažil bych se mu to rozmluvit.Nevím jak,to záieží na okolnostech.

RyuzakiKate

Až se dole rozplácneš, nebude ti to už tak slušet, brouku :P

bolak

iceT: hop! …pozdě…

iceT

To jsem chtěla původně napsat,ale nepřišlo mi to jako vtip…promiň.Asi jsem blbá.

bolak

tím „hop“ sem myslel, že než bys zavolala odborníky, tak už by ti skočil…

něco bysmu přece říct musela ne?

bolak

iceT: hop! …pozdě…