Avatar uživatele
Damiana

Kdybyste mohli poradit svému mladšímu „já“ čeho se má v životě vyvarovat, co by to bylo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, aramah, iceT, johana 56, hanulka11, pusinka50, anonym, anonym před 4196 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

To není tak jednoduché. Poradila bych, aby se vyvarovalo všeho, kde jsem v životě narazila a ono to „já“ by zas udělalo chyby jinde. To je jako kdybych věděla, co mne v životě potká, možná bych se raději nenarodila. Nejde to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Aby si dalo pozor na ten typ chlapů, které jsem v životě potkávala, aby mělo větší sebevědomí, aby se nebálo otevřít se ostatním a nenechávalo si problémy v sobě, ale mluvilo o nich, aby si víc povídalo se svým tátou, který byl také uzavřený a hodně zklamaný a proto tragicky zemřel, aby zarazilo včas svou matku v jejích despotických výpadech.....je toho víc, ale už jsem toho na sebe řekla dost, velmi zajímavá otázka, budu nad tím přemýšlet, děkuji Damiano za námět…
Doplňuji:
A co ty Damiano, co ty bys poradila svému mladšímu já, zajímá mě to…

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Asi by to byl dost dlouhý seznam. Ale nevím, jestli by to pomohlo. Zkušenost je nepředatelná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Vyhnout se tomu klukovi,vyhnout se tamtomu klukovi.....jó,kdy­by to tehdy člověk věděl co je kdo zač.........

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Zbytečného rozčilování pro věci a lidi, co za to nestojí. Třeba se to jednou naučím – to teď vlastně zároveň radím dopředu svému staršímu já :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Orange

Neporovnávat se s ostatníma.

Neplánovat zbytečně dopředu.

Spoléhat, že se na střední naučí užitečné věci.

Špatné náladě celý den kvůli maličkostem…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemám děti, tak nad tím nepřemýšlím, ale jistě bych se snažila nic nepokazit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nenechat si do ničeho mluvit a jít za svým ......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M.

Zatím jsem to „mladší já“ stále ještě já, dám ti vědět za pár let.. :D :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Řekla bych si, máš velké štěstí tak si toho važ a nezlob 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nezabúdaj! Nezabúdaj svoje chyby, nezabúdaj ani chyby druhých! Pouč sa z nich, ako sa im vyhnúť…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Život není jen rovná silnice,má svá rozcestí a křižovatky na kerých platí „Nejdřív se rozhlédni,potom se rozhodni“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Sezení u PC

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

:D samá feministka tady :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

nevdávej se!když víš,že tohle je správně,udělěj to!at to bolí,jak chce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

ad orange:
v „Špatné náladě celý den kvůli maličkostem…“ by som doplnila:
Nepodléhat špatné náladě…

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad Vlk z lesa: Nemyslím děti. Ale přímo tebe – v mladším provedení, bez dnešních zkušeností.:-)

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad BANAN93: To bys řekl svému mladšímu já?:-D
Nebo jen hodnotíš situaci?

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad Pusinka50: Já se ptala proto, že mám takovou zkušenost, že když to (konečně a poprvé v životě) někdo nahlas vysloví, uleví se mu a začne na sobě v tom směru pracovat. Někdo si možná ani nikdy neuvědomí svůj strach sám ze sebe a svých skutečných tužeb, přání a pocitů. Je to hodně o ovlivnění rodinou, prostředím, výchovou. Obvykle si svou chybu „mládí“ dokáže přiznat někdo jen tehdy, když vnitřně sám chce a je na to „připravený“ – ale pak se diví, co to „po sobě“ vlastně chce a za co se celý život měl – nebo se tak sám uměle stavěl jiným.
A je to najednou krásný a osvobozující pocit, když člověk zjistí, že nic není úplně ztraceno a má možnost žít konečně(!) podle svých představ.
Co se týká mne – měla jsem snad (a i mám) v životě to štěstí, že jsem si nikdy od nikoho nenechala do ničeho kecat. Snaha byla. Ale stálo mě to hodně trucu a neústupnosti. Musím říct, že jsem nikdy nelitovala a jsem hodně silný a samostatný člověk. Zlozvyky jsem si také „nepořídila“ žádné. Kdybych měla něco říct svému mladšímu já, bylo by to jednoznačně: Budou tě lámat, ale nenech se. Nebudou mít pravdu. (A žila bych stejně:-)

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Priznanie si: „Urobila som chybu“ odhaľuje charakter Človeka s veľkým ´Č´. Nie každý človek toto dokáže.

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad led: Ano, ale hlavně si to musí chtít přiznat – ne to jen vynuceně papouškovat, proto, že by „měl“. Ono to někdy přijde najednou, protože naše tělo se má rádo a nerado nás vidí, jak strádáme a snaží se ze všech sil nám pomoci. Jenže tlak okolí a špatné psychické rozpoložení bývá často zásadním problémem v tom, opravdu(!) umět naslouchat sám sobě. Když je nejhůř – a někdo třeba nabídne pomocnou ruku – dovede vlastní psychika „zázraky“ a díky tomu se i někoho, kdo se zdál „odepsaný“ může – naštěstí – stát onen Člověk.:-)

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

dávam virtuálny palček

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad led: Nápodobně:-)

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad M.: Jen neříkej, že nic nemáš! Třeba: M. – holka nevycpávej si podprdu! Tehdy, v první třídě to (myslím) fakt bylo s těma ponožkovejma trojkama přehnané…:-))) Buď (v budoucnu – až budeš velká) taková jaká jsi…
…nevěřím, že jsi (zatím) tak vzorná… 🙂

ad Sůwa: Btw – říká se přece, že: Každé novorozeně je potenciální vrah.:-))

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Damiano promiň, ale tohle je nahrávka na smeč
http://www.me­teleskublesku­.cz/media/18/snd/24­.mp3

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad Hansi: 🙂 Hotové, vyřízené…:-))

před 4196 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek