Kdybyste mohli osobně navrhnout Nobelovu cenu, z jakého (i vymýšleného) oboru by to bylo?

Já bych navrhl cenu za domestikaci prasat!

Lidi, vždyť jde o srandu a vy z toho málem děláte politický skandál!

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že by to bylo zbytečné. Stačí se podívat někdy třeba jenom na nominace a je z toho celého jasné, že i Nobelova cena je značně zprofanovaná a silně ovlivňována politickým postojem mocných. Myslím, že třeba ve fyzice a podobných oborech to jistě něco vyjadřuje, ale co třeba cena za mír ? Někdy ty nominace dokáží hodně překvapit.

Další odpovědi
Klaproth

A koho bys na ní nominoval?

gecco

Já bych spíše věděl o několika laureátech Nobelovy ceny, u nichž ani netuším, čím si ji ´zasloužili´… Zejména za mír…

Ale s cenou za domestikaci prasat (přidal bych ještě skot a ovce) souhlasím…
😉
_____________­____________
Skandál?
Nééé…
😉

zjentek

bral bych nobelovku za nezávislost na dogmatech společnosti, jak ji „tady“ známe a hned bych se navrhl jako laureát ..a Jugara taky.

Mirdas

  • Za lidskost.
  • Za příspěvek pro další generace.
  • Za boj proti lidské lhostejnosti a hlouposti.

iceT

Za hrdinství… hasičům, záchránářům…všem těm, co kvůli hlouposti, bezohlednosti druhých nasazují život i když to mají jako zaměstnání.

anonym

Je to asi blbost,ale toto píše náš deník.
IDnes.
http://janpola­necky.blog.id­nes.cz/c/294136­/Adolf-Hitler-laureatem-Nobelovy-ceny-za-mir.html

pucipuci

Jednoznačně za charitu,získal by ji ne ten člověk,který dal nejvíce peněz,ale ten, který dal největší podíl svého zisku. Pro ty,kteří mě nepochopili-např. Někdo by měl důchod 10 tisíc a 8 tisíc by dal útulku. Tedy poměrem více,než ten, kdo dá milion a jeho roční příjem je 10 milionů. Ovšem to by byla asi aspirace na dvě nobelovky a ta druhá za blbost. No ale bylo by to krásné, no ne?

anonym

Klaproth, někoho z jihovýchodní Asii nebo z jižní Číny, třeba Čingischána.