Rokio

Kdybyste měli příjem 12.000 Kč čistého měsíčně, jaký byste měli životní standard a jak byste bydleli?

Životní standart a bydlení při určitém příjmu

Nejlepší odpověď
ahold

Na vyskakování to není. Pokud žiješ sám a bydlíš v nájemním bytě, je to tak na slušné přežití.

Další odpovědi
GM

Brzy budu takový čistý příjem mít (důchod) a stejně jako nyní budu bydlet ve svém krásném zrekonstruovaném bytě se svým manželem a kocoury, jezdit svým skoro novým krásným autem a budu si užívat s vnuky.

Nerevarin

12 000 čistého je pro mě osobně málo, přesto že jsem za takovou částku v minulosti pracoval, dokonce i za částku nižší. Záleží, jestli máš svůj byt, nebo jestli jsi v podnájmu. To jsou dva rozdílné světy, od kterých se odvíjí náklady na bydlení. Pokud by jsi měl již hypotéku za sebou, či se k bytu dostal snažším způsobem třeba od rodičů apod, platil by jsi pravděpodobně jen poplatky družstvu, což je mnohem levnější, než platit podnájem. Taky záleží jak velký byt to je, či jestli by náklady byly rozděleny mezi více lidí. Kdybych měl 12 000 čistého, pravděpodobně bych vyžil jen tak tak, do další výplaty bych nejspíš počítal drobné v kapsách. Poplatil bych všechno důležité jako bydlení, internet, elektřinu, telefon a další, ale na rozhazování už by zbylo málo. Pravděpodobně bych na pivo mohl tak jednou, dvakrát měsíčně, na benzín by nebylo, na nějaké drobné opravy vozu, natož na velké, už vůbec ne. A to mluvím o situaci, kdy mám svojí garsonku a platím jen cca 2000 družstvu.

Drap

Životní standard i bydlení by byly úměrné konkrétnímu příjmu.

anonym

Na to nelze odpovědět, protože nemůžeš vědět v jakém bytě (domě) budeš bydlet a kolik budeš dávat za nájem (splácet hypotéku).Zrovna tak nemohu vědět co je pro tebe přednější, kultura, jídlo, kouření nebo ježdění po výletech.

talka

Zkoušíš, co je zprávné? STANDARD!
To je můj důchod, bydlím v 3+1 a ještě ušetřím.

Agneta

Když budeš bydlet u rodičů, a budeš mít těch 12 tisíc na rozházení – tak se určitě můžeš dvakrát za rok podívat do Karibiku:D

Kryšpín

Hranice chudoby je pod 120 tis. ročně, tak při 144 tis. bych si žil jako prase v žitě, tak pravil jeden ministr.