Zlatý

Kdybyste byli zpěvák, spisovatel nebo filmový tvůrce a našli byste svoje dílo na nějakém internetovém skladišti...

...kde si ho lidé zdarma stahujou jak na běžícím páse, jak byste se k tomu stavěli?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Byl bych potěšen že se moje dílo šíří populací jako virus

Doplňuji:
Dovedl bych si představit mnohem horší variantu: že najdu svoje dílo na internetovém úložišti, kde si ho nestahuje nikdo.

Další odpovědi:

Tzv. umění se tvoří pro veřejnost a měla by být lidem přístupná bez omezení. Zisk by neměl být hlavní motivací pro tvorbu. Předpokládám, že určitý honorář autor obdržel.

Stříbrný

Doplňuji:
čím víc se o mém díle ví a mluví, tím je větší pravděpodobnost, že si jej někdo koupí ;) jestli jsi někdy hrál skvělou hru, tak poté za její další vydání dáš i peníze ;) nebo titanic-každý jej zná, poté výjde od stejného režiséra i avatar, prodával se jak na běžícím páse, což by se nestalo, kdyby neměl takový úspěch titanic

Zlatý

Jiná emoce

Kdybych byl některým z uvedených,tak bych určitě byl zaregistrován u některého z ochranných autorských seskupení. A protože mi tito lidé vyplácí část peněz z těch,které vyberou od těch,kteří je užívají a rozšiřují,tak bych to nechal na nich. Umí si to ohlídat docela dobře. Největší část peněz vlastně "utíká" jim.

Zlatý

Konečne už aj ja som slávna :)
hmmm, ale prečo vybrali práve ten najhorší, alebo žeby to bol ten najlepší?
Doplňuji:
Aj to je spôsob reklamy a dokonca bezplatnej a reklama je drahá :)

Stříbrný

Jiná emoce

Spíš bych potřebovala kolonku jiná odpověď, protože se opravdu nedokážu vžít do jejich postavení.
Potěšen, že se dílo šíří, bych byl, což o to, ale zase pokud je to můj zdroj obživy, těžko se smířit s tím, že budu slavný, ale chcípnu hlady :)

Zlatý

Žádný přehnaný emoce by to ve mně nevzbuzovalo, bral bych to jako normální věc

Asi bych s něčím podobným počítal již předem, takže by mně to nevyvedlo z míry.

Zlatý

Mě se to taky děje. A jsem ráda. Čím více lidí má člověk svým dílem možnost oslovit, tím lépe. Jen škrťáci, obvykle s nic moc talentem, kteří něco sotva vypotili nebo sami dokonce kdovíkde čmajzli a teď se na tom sami snaží trochu napakovat, ti se dusí vzteky. Mám známé v showbyznysu, kteří z toho šílí a pak i ty rozumnější (podle mého), jež tvrdí, že právě zájem veřejnosti jim dělá nejen větší popularitu - lidé je více znají a pak mají o kšefty - tzv. holírny - postaráno, ale díky internetu se jejich dílo dostane mezi ty, které by za své potenciální "konzumenty" ani nepočítali, ve stylu: Jen ať stahujou, hlavně, že ví, kdo jsem! Dnes se cpe do kumštu tolik lidí, že právě net je může "udělat". Je to nejrychlejší médium a hlavně - celosvětové. Co víc si může opravdový umělec přát.
Btw - velice se mi líbí tvá předposlední alternativa - naprosto dokonale popsaná realita. :-)

Bronzový

Zlatý

a konečně bych dosáhla toho co jsem vždy chtěla být známá, oslavovaná ze všech koutů světa :DD

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Bohemica
"Zisk by neměl být hlavní motivací pro tvorbu." Akoby som počula politikov a úradníkov majúcich na starosti kultúru.
"Předpokládám, že určitý honorář autor obdržel." väčšinou ide nezaplatené zverejnenia (tj.nelegálne v zmysle zákona o šírení umeleckých diel). Dokonca poznám prípady, keď štátna televízia ani nezaplatila umelcom za záznam a dokonca ho viackrát odvysielala.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.