Rokio

Kdybyste byli ve starověkém Římě, chtěli byste být gladiátorem nebo legionářem?

Sláva VS relativní bezpečnost

Nejlepší odpověď
annas

Kdyby jsou chyby. V historii kdyby neplatí … Sláva za života, nebo po smrti?

Takže ani jedním z nich.

Hypotetická úvaha. Kdyby došlo k boji, je lepší být gladiátorem nebo legionářem?

Legionář byl sice lépe vyzbrojený než gladiátor, ale v boji muž proti muži by zvítězil gladiátor, je zvyklý takto bojovat..... tudíž …

Další odpovědi
Kepler

Obojí postavení směřuje k násilné smrti, takže bych to přenechal těm méně moudrým. Nejlépe býti patricijem…

Lamalam

Ani jedna z možností mi nekonvenuje.