huxa

Kdybychom všichni se složili na státní dluh a zaplatili ho, mělo by to nějaký přínos pro českou republiku a její občany?

Nejlepší odpověď
Alesh

No, mělo. Zas by ho borci vytvořili. 🙂 A za 10–20 let bysme si mohli dát druhé kolo placení. 🙂
Doplňuji:
To já bych ho zaplatil, ale pouze pod podmínkou, že po jeho zplacení se žádný další dluh již nesmí vytvářet. Tj. vyrovnané rozpočty a kdyby přeci jen došlo k nějakému zadlužení, ihned následující rok by se dluh musel eliminovat. Pokud by došlo k porušení tohoto pravidla, musel by mi stát ty peníze vrátit. 😉

Další odpovědi
anonym

Přínos by to mělo pro ty, co ten dluh způsobili. Neudělal jsi ho ani Ty, ani já. Tunelaření, prohrané arbitráže, státem požehnané rozkrádání majetku a v neposlední řadě amnestie. To je jenom zanedbatelná částka z těch, kde peníze utíkají.
Možná by pomohlo změnit zákon, aby byl konečně každý člověk plně zodpovědný za své skutky. Pokud lidé nenesou svůj díl viny za chybná, nebo pro národ škodlivá rozhodnutí, tak to lepší nebude.
I kdychom dluh dokázali jako občané zaplatit, tak to naše politiky nepřinutí lépe hospodařit. Spíše naopak. Příjdou na to, že je tu další skulina a že mohou státní prostředky „rozfofrovat“ ještě rychleji.
Myšlenka by to byla krásná, ale bohužel utopistická.
Sama za sebe prohlašuji, že já se určitě na nic takového skládat nebudu.

bolak

Kluci ve sněmovně by se sešli a řekli by: „Pánové, odvádíme tu skvělou práci, smazali jsme státní dluh, je na čase si zvýšit platy…jo, a co koupit pro každého helikoptéru, abychom poránu nemuseli trčet v zácpách a nechodili do práce pozdě, myslím že naši občané si to zaslouží…“

www

Pouze velmi krátkodobě. Ti naši „umělci“ nahoře včetně jejich přítelíčků by se vrhli znovu do ještě většího rozkrádání a bylo by po ptákách.

Bičiště

Taková situace tu byla v r. 1989. Co bylo dál víš. Opakovalo by se to. Státní dluh nakonec nezaplatí nikdo, je to hra bank a oni to vydrží.

hdkfmwhakf

Musel by přispět každý povinně podle svého majetku. Podle koeficientu… Bohatí miliardy, chudí haléře.