bolak

Kdybych se v latexových rukavicích (těch co se používají na mytí nádobí) dotknul drátu pod napětím, dostal bych ránu?

Suchých nebo mokrých, je v tom nějaký rozdíl?

Nejlepší odpověď
Conchus

Takové věci je třeba vyzkoušet. Víš kolik pokusníků již padlo na poli vědy? budeš n+1.

Další odpovědi
Heřman

Podle mě záleží jak je ta guma silná (tloušťka) ale nejlepší je suchá protože jak víme tak voda je přírodní vodič který vede elektrický proud.

greycell

V žádném případě nedoporučuju takové věci zkoušet! Ať suché nebo mokré, míra rizika úrazu(i smrtelného) je ± stejně vysoká, totéž platí pro používání neatestovaného nářadí(šroubováky, kleště, nože atd.) pro práci pod napětím! Víte, jak je to s tím džbánem a uchem?

Michal Kole

u vody jako vodiče je to problematické

Voda destilovaná nevede, ale když do vody přidáme sůl tak už vede