JájsemRaibek

Kdybych před tebe postavil toho, kdo ti zkazil život, a zaručil ti, že ti to projde, zabil bys ho?

Je to z jednoho filmu, možná hádanka je na světě, kdo ví, odpoví.
Ale otázka je nastolena a tak se tedy ptám:
Kdybych před tebe postavil toho, kdo ti zkazil život a zaručil ti, že ti to projde, zabil(a) bys ho?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na zabití bych asi neměl koule, ale postaral bych se stejnou měrou – oko za oko, zub za zub.

Další odpovědi
Rakira

Jelikoz o jednom cloveku vim, tak bych udelala nasledujici. Privni bych ji urezala usi, rozrezala nos, vypichla prave oko a urezala pravou ruku az po loket pekne po malych castech a nezabila bych ji, ale pustila na svobodu a do tvare bych jeste vyryla kosoctverec s carkou uprostred. Tohle by byl dostatecny trest za to, co mi udelala!! PS: Neberte vazne, asi bych ji zabila :)

gecco

Hele – kdysi jsem stal pred podobnou volbou – a bylo mi uuuplne fuk, jestli mi to projde, fakt mne to tehdy nezajimalo…
___
Ne, nezabil – at si to „vodsere“ ten dotycnej sam…
A vim (predpokladam), ze ty se ted ptas vazne…

zjentek

Nedovedu si dost dobře představit, že by mi někdo zkazil život a nic by se mu nestalo (či by přežil) už v ten okamžik.

ivzez

Nezabila.
[Ani jinak bych se nemstila. „Oko za oko, zub za zub“ neuznávám.]

dubraro

Ne.
Jednak proto, že to byl můj otec a druhak proto, že už je po smrti.

Kepler

ivzez: zřejmě jsi příkladem člověka, který dokáže odpustit (což zejména u křesťanů je chvályhodná vlastnost), ale život je sviňa. Může to vypadat jako důkaz tvé slabosti a hajzlíky to povzbudí ke konání dalšího zla, páč zůstali bez trestu. Tak a jsme smyslu slova „spravedlnost“.

ivzez

S tím odpouštěním nevím. Považuji je za dobré,
nevnímám je jako slabost, ale nevím jsetli bych
dokázala odpustit i já…

Mně by hrozně vadilo snížit se na jeho úroveň.

Navíc si člověka, který někomu „zkazí život“,
život „podá“ jinak a jinde bez mého přispění.

gecco

Rakira…
😉
Nejaka holka ti prebrala kluka?
😉
___
Nerejpu…
Nekdy by to fakt bylo na „zabiti“…
😉