mandat

Kdybych padal do hluboké jámy a někdo do ní vylil vodu, byl bych politý dřive, než bych dopadl?

Nejlepší odpověď
briketka10

ne
ten někdo musí lít vodu hned,
když budeš padat do té jámy,
abys byl politý :)
Doplňuji:
stačí zapojit logiku :))

Další odpovědi
mosoj

Teoreticky ne, protože rychlost pádu tvého těla a rychlost vody bude stejná.
Protože se ale v atmosféře uplatňuje odpor vzduchu a voda bude mít pravděpodobně menší odpor, bude se její pádová rychlost vzhledem k tělu člověka zvětšovat. Takže by se za určitých okolností mohlo stát, že tělo voda dožene. Záleželo by na rozdílu rychlostí a době pádu.

anonym

Záleží na hloubce pádu (jámy), časovém prodlení pádu vody vůči pádu tebe a odporu prostředí (atmosféry) proti pohybu padajícího tělesa.
Voda by – vzhledem k zaujmutí aerodynamického tvaru, dosáhla poněkud vyšší rychlosti.

arygnoc

je to fuk.
po dopade budete tak či tak mokrý.

;)