Avatar uživatele
Zlatý

Kdybych někomu provolal ze simkarty bez jeho vědomí 70 korun a on to chtěl řešit, zabývala by se tím policie...

... a nebo by to rovnou smetla ze stolu?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Policie by věc měla předat na příslušný obecný úřad pro řešení přestupku proti majetku podle § 50 odst. 1 písm. b) zákona o přestupcích.

Pokud by ale hodnota telefonu byla vyšší než malá (25 000 Kč a víc), měla by se tím zabývat pro trestný čin neoprávněného užívání cizí věci podle § 207 trestního zákoníku.


Avatar uživatele
Zlatý

Jasně , podle nového OZ to navlékni na citovou újmu a vysuď klidně 100 000 ,-
Soudní poplatek je 5 % z částky , takže 5 000 Kč. Pokud to dokážeš dokázat policii nepotřebuješ.


Avatar uživatele
Pokročilý

Takovou částkou se nikdo zabývat nebude. Kdyby to přesáhlo 5000, tak už ano.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.