TheMyss

Kdybych na sám sebou objeveném ostrově zabil svého kamaráda, jaké zákony by pro mne platily?

Nejlepší odpověď
Shady

nějaké mezinárodní zákony OSN

Další odpovědi
anonym

Záleželo by v jakých vodách je ostrov. Buď k příslušné zemi nebo mezinárodní právo http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­zin%C3%A1rodn%C3%AD_tres­tn%C3%AD_pr%C3%A1vo

klumprt

Když bude pachatel občanem ČR a dostane se do moci českých orgánů, tak bude trestaný podle českých zákonů (viz § 6 trestního zákoníku).

Pokud bude obětí občan ČR, tak bude pachatel rovněž trestaný podle českých zákonů. (viz § 7 odst. 2 trestního zákoníku)

Pokud budou pachatel i oběť cizinci a místo spáchání nebude podléhat žádné trestní pravomoci (nově objevený ostrov v mezinárodních vodách), tak pachatel zřejmě v Česku trestán nebude, protože takovému pachateli nelze uložit trest přísnější, než jaký stanoví zákon státu, na jehož území byl trestný čin spáchán. (§ 8 odst. 3 tr. zákoníku) Kde není trest žádný, tak tam by byl jakýkoli trest přísnější, že 🙂

bolak

To ještě jde, ale co kdybys zabil kamaráda na oběžné dráze?

Kelt

Pokud bys zabil svého kamaráda, na ostrově, který bys objevil, pak by bylo správné l, aby na tom ostrově byl Tyranosaurus rex, tygr, krokodýl nebo jiný takový tvor. Myslím, že by jsi měl úplně jiné starosti, než konkrétní zákony.

anonym

Bolák k tomu už asi došlo, už se na to ptal taky, šlo o Měsíc, myslím, tam ho chce kosmonaut odkrouhnout, ale otázka je už pryč ☹ …