Michal Kole

Kdybych kouzlem své osobnosti a šarmem zapůsobil na doktorku, aby mi povolila řidičák a způsobil jsem nehodu …

A pak by soudní znalci zjistili, že mi jej povolovat neměla, co by doktorce hrozilo všechno za postihy, kvůli mě ?

Odpovědi
autacek

To jestli splňuješ zdravotní požadavky pro vydání ŘP je dáno nejen tvým momentální zdravotním stavem, ale i tím, co je zapsáno ve zdravotní dokumentaci. Nebyly-li by v okamžiku žádosti o vydání potvrzení žádné důvody pro jeho nevydání, pak má doktor čisté ruce i svědomí a nepředpokládám, že by jej shledal v tomto případě – v případě tvé nehody – odpovědným.

V opačném případě by pochopitelně část viny zůstala na něm, se všemi právními dopady.