bolak

Kdybych chtěl psát veršované říkanky pro děti, dá se to nějak zpeněžit?

Je to dneska ještě žádaný zboží, je po tom sháňka?
Doplňuji:
To nebude nic pro zasmání, já chci aby to naopak něco poučnýho, jak se mají zachovat v určitejch krizovejch situacích, různý takový rady a moudra do života, například co dělat když nečekaně udeří bouřka:

Bouřka
Když uvidíš blesk,
a hned uslyšíš hrom,
utíkej se honem schovat,
pod nejbližší strom!

A tak podobně…

Nejlepší odpověď
zjentek

naopak, chytnou se legrační a poučné zárověň.
Př: sedí myška v rohu, v pastičce má nohu, tiše sedí, občas pípne, nesměje se, brzo chcípne..
Doplňuji:
..opuchlý pod hnízdem vosím, říkám vosám dalším: prosíím!

Další odpovědi
briketka10

můžeš se domluvit s vydavatelem dětských knížek,
kteří by mohli tvé říkanky otisknout ..
tady na té stránce je dole redakce asi platí za příspěvky..
http://www.moje-rodina.cz/rikadla-basnicky-a-pisnicky-pro-deti

Doplňuji:
nepochybuju o tvý fantazii myslím, že bych
i já si nějakou tu " sbírku " říkanek na 100%
koupila a tak bych se u nich nasmála, tak
ať se ti hezky píše :)

aramah

No tuhle jsem četla vnukvi a nestačila jsem se divit, takže klidně se do toho pusť a jak píše briketka aspoń se zasmějem no a otom to je 🙂

Damiana

Přeji úspěch, když může Žáček a Lada, Nesvadba a Franta z Famfárie, to by bylo, aby to nevyšlo tobě.:-)
btw – Moc pěkná báseň. Ale… Neukradls' to Jestřábovi?:-))

led

Bouřka

Když uvidíš blesk,
a hned uslyší hrom,
utíkej se honem schovat,
co nejdále od samého stromu!

Lehni na zem, do kaluži
Raději mokrý, ale živý,
než suchý, ale mrtvý!

Už Diviš věděl, že co výše,
blesky volá, hola, hej!

Pod stromem dva krát moknout,
jednou když prší, jednou po dešti!

Vaše báseň …
ta v reklamách má úspěch!
Tam o pravdu nejde,
jen o naše peníze!

Bolaku náš…
pokud o peníze vám jde,
tak verše do reklamy dejte!
Doplňuji:
Prepáčte za prípadné zprznenie spisovnej češtiny, ale v umení je to vraj povolené :)

Matthew

Myslím, že v káždém z nás je nějaké básnické střevo :D tohle mi trvalo asi deset minut =^) ale asi nic pro děti :D

Smolař
Včera a dnes,
to vám běda,
navštívil jsem les.
potkal jsem medvěda.

Vtom přiběhl mi na pomoc zajíc,
prý vyseká mě ze šlamastiky ven,
že jen za jeden krajíc,
nebyl to zas tak špatný den.

Mezitím jel kolem kolař,
inu asi neměl den,
bohužel věčný to smolař,
přišel o kolo v mžiku jen.

Uháním na kole pryč,
kolař za mnou sprintuje,
vytáhnu na tebe bič,
ozývá se, avšak už se vzdaluje.

A tak si to chvátím,
přes les rychle domů,
najednou se zklátím,
přede mnou dvacet romů.

Kolo prý hodí se,
do sběrného dvora,
cikán šklebí se,
co jsem to za netvora.

Dávám se znovu na útěk,
dohnal měl však kolař,
to vám byl vděk,
kdo je teď smolař ?

Před očima zjeví se,
hvězdičky s duhou,
opravdu divím se,
dostávám jednu ránu za druhou.

Kolař žádá kolo zpět,
avšak cikáni už jsou v tahu,
a to jsem chtěl být doma v pět,
už nikdy neopustím Prahu.

A ponaučení ?

Ten co nic nedělá, nic nezkazí
nejlíp se má teď však dežo,
ještě teď mě z toho mrazí,
já a kolař, šli jsme domů pěšo :D

Děda Louda

Jako návod na sebevraždu dost dobrý.
Jinak piš co nejvíc. Popsaný papír pak odevzdáš do sběru a bude z tebe boháč.

marijakes

Pokud bys podobná moudra vydal knižně, tak bych je dětem asi zakázala. :D při bouřce pod strom? 😁 Ale pro pobavení dospělých to jde.

led

Pre záškolákov:
Prokop Diviš – vynálezce bleskosvodu (1750–1754).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­kop_Divi%C5%A1

bolak

briketka10: kde tam vidíš že platěj za příspěvky? já sem asi nějakej methanolovej, poněvač to tam nemůžu nikde najít..

Damiana: naukrad, šmejd in bolak, opravdová odmatela, a co lidem vadí na zlodějích a lhářích? mě babička vždycky říkávala „kdo lže, ten krade, kdo krade, je bohatej, kdo je bohatej, toho mají všichni rádi a koho mají všichni rádi? toho co má dobrý srdce..“ (snad si to pamatuju dobře) a jestřábem myslíš foglara? víš že seš tu jedinej člověk, kvůli kterému musím po přečtení prakticky každýho příspěvku googlovat, abych ho pochopil? :))

Damiana

bolak: Sakrapes a já si pořád o sobě myslím, jak mám dobré srdce a nikdy mě to nenapadlo vzít takhle pozpátku 🙂
Jinak – zajímavé, googlíš Jestřába, ale Franta z Famfárie projde jak Švejk u odvodu…:-)

bolak

aj, teď sem si všim že sem to v tom spěchu špatně napsal :), né „nejbližší“ ale „nejvyšší“ tam mělo bejt..

briketka10

:))

briketka10

já to tam nečetla to se musíš optat
nebudu psát knížku já, ale ty néé :))

briketka10

zjentku,
tyto říkanky mi přišly včera mejlíkem a
zrovna u té myšky sem se třískala smíchy 🙂

briketka10

všude je to samé cupy dupy
všechno se opakuje !! chce to
fenomenální originální nápad !!

zjentek

tak třeba:
ztratila jsem dva klíče, od zadku a od p…, našli je dva cikáni, to vám bylo m..... ! ,D))) ..jenže tady je to taky samé cupy dupy a navíc pro děti nadčasově poučné, tak nic no ,)