Dismas

Kdybych běžel v obci po silnici rychlostí 60 km/h a změřili mě policajti, dostal bych pokutu?

Nejlepší odpověď
lexx

1500 Kč a 100 hodin veřejně prospěšných prací, půlroční zákaz chůze po veřejnejch komunikacích až Tě přejde chuť, holomku

Další odpovědi
anonym

můžeš být v klidu, tuhle rychlost nevyvineš ani kdyby jsi měl tu největší běhavku a nakonec ani nikdo jinej.

gecco

Ano, teoreticky (prakticky takovou rychlost člověk nevyvine)…
Ale – ač je to někomu možná divné, i chodec (cyklista, koloběžkář, žokej, lyžař…), pokud se pohybují po veřejné komunikaci, jsou účastníky provozu a platí pro ne zákon/y…
😉

Usoman

Forrest Gump taky nedostal pokutu.

Mimozemšťan

Kdybys běžel v třicítce zóně 34Km/h, a to běhá každý dorostenec, tak bys už dostal pokutu.

anonym

Tohle by mně také zajímalo.Sice tak rychle neběhám, ale jezdím na kole.Do jednoho města se sjíždí z kopce a je tam padesátky (a ten městský radar co ukazuje rychlost).Když to rozšlapu z toho kopce, tak mně to ukazuje 48 km a to mám starou plečku.Moderní kola vyvinou větší rychlost.Tak by mně zajímalo, když bych tam jel víc na moderním kole, jestli bych také platil když na kole není tachometr.

anonym

Tady neplatí kdyby,protože tak rychle člověk neběhá.

mojitek

nemohli by vůbec nic. Jelikož nejsi „řidič“.Můžeš běžet i třístovkou.Všechna omezení rychlosti platí jen pro „řidiče“.Chodec není řidič

arachis

Já mám ráda otázky typu kdyby… Na kole ano, ale zákon počítá s vozidly. Člověk vozidlo není, tudíž supermane, bez obav, do toho!

gecco

Kapitáne – můžeš dodat nějaký zákon či prováděcí vyhlášku??
___
Měřic rychlosti není

  1. povinnou výbavou
  2. certifikovány
  3. kontrolovaný STK

gecco

Lahny – tachometr není povinnou výbavou ani auta – nemusíme mít tachometr, musíš ale dodržet omezenou rychlost…
😉
Na druhou stranu – ty městské radary jsou jen informativní, i kdyby se na něj policajt koukal v momentě, kdy by ti ukázal 300, nemá takovy údaj žádnou právní relevanci…
😉