Bronzový

Kdybych běžel v obci po silnici rychlostí 60 km/h a změřili mě policajti, dostal bych pokutu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

1500 Kč a 100 hodin veřejně prospěšných prací, půlroční zákaz chůze po veřejnejch komunikacích až Tě přejde chuť, holomku

Další odpovědi:

můžeš být v klidu, tuhle rychlost nevyvineš ani kdyby jsi měl tu největší běhavku a nakonec ani nikdo jinej.

Zlatý

Ano, teoreticky (prakticky takovou rychlost člověk nevyvine)...
Ale - ač je to někomu možná divné, i chodec (cyklista, koloběžkář, žokej, lyžař...), pokud se pohybují po veřejné komunikaci, jsou účastníky provozu a platí pro ne zákon/y...
;-)

Pokročilý

Forrest Gump taky nedostal pokutu.

Pokročilý

Kdybys běžel v třicítce zóně 34Km/h, a to běhá každý dorostenec, tak bys už dostal pokutu.

Stříbrný

Tohle by mně také zajímalo.Sice tak rychle neběhám, ale jezdím na kole.Do jednoho města se sjíždí z kopce a je tam padesátky (a ten městský radar co ukazuje rychlost).Když to rozšlapu z toho kopce, tak mně to ukazuje 48 km a to mám starou plečku.Moderní kola vyvinou větší rychlost.Tak by mně zajímalo, když bych tam jel víc na moderním kole, jestli bych také platil když na kole není tachometr.

Tady neplatí kdyby,protože tak rychle člověk neběhá.

Bronzový

Čistě teoreticky- nedostal bys pokutu.
Pokud je člověk schopen překonat určité rychlostní omezení za pomocí stroje ale jen při použití vlastní síly-tj ať již na skejtu, kolečkových bruslích,jízdním kole atd- NESMÍ být pokutován za případné překročení max.povolené rychlosti, a proč? Žádná z těchto "pomůcek" není z výroby montována se zařízením pro měření rychlosti .

Zlatý

nemohli by vůbec nic. Jelikož nejsi "řidič".Můžeš běžet i třístovkou.Všechna omezení rychlosti platí jen pro "řidiče".Chodec není řidič

Pokročilý

Já mám ráda otázky typu kdyby... Na kole ano, ale zákon počítá s vozidly. Člověk vozidlo není, tudíž supermane, bez obav, do toho!

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Kapitáne - můžeš dodat nějaký zákon či prováděcí vyhlášku??
___
Měřic rychlosti není
a) povinnou výbavou
b) certifikovány
c) kontrolovaný STK

Zlatý

gecco

Lahny - tachometr není povinnou výbavou ani auta - nemusíme mít tachometr, musíš ale dodržet omezenou rychlost...
;-)
Na druhou stranu - ty městské radary jsou jen informativní, i kdyby se na něj policajt koukal v momentě, kdy by ti ukázal 300, nemá takovy údaj žádnou právní relevanci...
;-))

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.