Avatar uživatele
Dismas

Kdybych běžel v obci po silnici rychlostí 60 km/h a změřili mě policajti, dostal bych pokutu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2986 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lexx

1500 Kč a 100 hodin veřejně prospěšných prací, půlroční zákaz chůze po veřejnejch komunikacích až Tě přejde chuť, holomku

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

můžeš být v klidu, tuhle rychlost nevyvineš ani kdyby jsi měl tu největší běhavku a nakonec ani nikdo jinej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Ano, teoreticky (prakticky takovou rychlost člověk nevyvine)…
Ale – ač je to někomu možná divné, i chodec (cyklista, koloběžkář, žokej, lyžař…), pokud se pohybují po veřejné komunikaci, jsou účastníky provozu a platí pro ne zákon/y…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Usoman

Forrest Gump taky nedostal pokutu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mimozemšťan

Kdybys běžel v třicítce zóně 34Km/h, a to běhá každý dorostenec, tak bys už dostal pokutu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tohle by mně také zajímalo.Sice tak rychle neběhám, ale jezdím na kole.Do jednoho města se sjíždí z kopce a je tam padesátky (a ten městský radar co ukazuje rychlost).Když to rozšlapu z toho kopce, tak mně to ukazuje 48 km a to mám starou plečku.Moderní kola vyvinou větší rychlost.Tak by mně zajímalo, když bych tam jel víc na moderním kole, jestli bych také platil když na kole není tachometr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tady neplatí kdyby,protože tak rychle člověk neběhá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

nemohli by vůbec nic. Jelikož nejsi „řidič“.Můžeš běžet i třístovkou.Všechna omezení rychlosti platí jen pro „řidiče“.Chodec není řidič

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Já mám ráda otázky typu kdyby… Na kole ano, ale zákon počítá s vozidly. Člověk vozidlo není, tudíž supermane, bez obav, do toho!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Kapitáne – můžeš dodat nějaký zákon či prováděcí vyhlášku??
___
Měřic rychlosti není

  1. povinnou výbavou
  2. certifikovány
  3. kontrolovaný STK

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Lahny – tachometr není povinnou výbavou ani auta – nemusíme mít tachometr, musíš ale dodržet omezenou rychlost…
😉
Na druhou stranu – ty městské radary jsou jen informativní, i kdyby se na něj policajt koukal v momentě, kdy by ti ukázal 300, nemá takovy údaj žádnou právní relevanci…
😉

před 2986 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek